Polski kryminał to najwyższa jakość. A w takiej wersji brzmi zdecydowanie najlepiej

"Polski kryminał" brzmi dumnie w każdym wydaniu. Mamy świetne książki, które piszą doskonali autorzy. Nie możemy też narzekać na nudę w telewizji - coraz częściej trudno się zdecydować, który polski serial lub film kryminalny obejrzeć jako pierwszy. Teraz dostaniemy zaskakujące połączenie książki, serialu audio i dokumentu. A wszystko o zbrodniach, które wydarzyły się naprawdę.

Chociaż cały świat szaleje na punkcie szwedzkich kryminałów, to śmiało możemy powiedzieć, że "Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnie lata zaowocowały szeregiem świetnych książek, które czyta się z zapartym tchem. Wystarczy tu wspomnieć chociażby o autorach takich jak Marek Krajewski, Katarzyna Bonda, Zygmunt Miłoszewski lub Katarzyna Puzyńska. To zaledwie początek długiej listy twórców najbardziej poczytnych powieści kryminalnych ostatnich lat.

Autorom idzie tak dobrze kreowanie nowych intryg, że ich bohaterowie żyją na kartach nie jednej, a już często kilku powieści, dzięki czemu mamy dostępne całe serie wciągających kryminałów, gwarantujących obecność naszych ulubionych postaci. Znajdziemy wśród nich profilerów Saszę Załuską lub Rudolfa Heinza, śledczego Teodora Szackiego czy Edwarda Popielskiego.

Materiały promocyjne |Materiały promocyjne | 'Opowiem ci o zbrodni'

Śmiało można więc powiedzieć, że książek jest tyle, iż trudno się zdecydować, co przeczytać najpierw. Najzwyczajniej pod słońcem może zabraknąć nam czasu w natłoku codziennych obowiązków i długich dojazdów do pracy. Przecież stojąc w zatłoczonym autobusie, pociągu czy po prostu prowadząc auto, nie zawsze mamy możliwość zatopienia się w ciekawej lekturze.

W takich sytuacjach niewątpliwie na pomoc przychodzą nam coraz bardziej ostatnimi czasy popularne audiobooki. Nie dość, że dostajemy wciągającą historię, to często można znaleźć perełki czytane przez zawodowych aktorów. Wtedy można się poczuć, jakbyśmy byli razem z nimi w samym środku akcji i opowiadanej przez nich historii.

Tak też jest w przypadku serii opowiadań z książki "Opowiem ci o zbrodni", składającej się z tekstów najbardziej poczytnych autorów polskich kryminałów – Katarzyny Bondy, Katarzyny Puzyńskiej, Wojciecha Chmielarza, Marty Guzowskiej, Igora Brejdyganta oraz Małgorzaty i Michała Kuźmińskich.

Ci pisarze i pisarki dostali fenomenalnie wciągające zadanie – napisali swoje opowiadania o polskich zbrodniach, które wydarzyły się naprawdę. Mieli dostęp do policyjnych i sądowych akt, a potem opisali je po swojemu. Odtworzyli bieg wydarzeń i stworzyli z suchych danych żywe historie.

 

Żeby było jeszcze ciekawiej, potem przeczytali je aktorzy i aktorki tak popularni, jak doskonale kojarzeni ze światem zbrodni dzięki występom w filach Patryka Vegi Piotr Stramowski czy Olga Bołądź. Oprócz nich w lektorów wcielają się Borys Szyc, Szymon Bobrowski, Przemek Bluszcz i Mariusz Bonaszewski .

Nie dość, że dostaniemy sześcioodcinkowy "serial" audio odczytany przez aktorów, to każdy odcinek takiego opowiadania zostanie uzupełniony filmem dokumentalnym, pokazującym kulisy opisanej zbrodni. Dzięki temu będziemy mogli wysłuchać wciągającego słuchowiska, a potem uzupełnić je o obrazy. Najlepsze jest jednak to, że słuchaczowi i widzowi ciągle zostaje przy tym wszystkim spore pole dla wyobraźni.

Książka dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Materiały promocyjne |Materiały promocyjne | 'Opowiem ci o zbrodni'

Filmy dokumentalne będzie można obejrzeć na antenie telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat, co tydzień począwszy od 17 października. Opowiadania zaś będą dostępne w aplikacji Storytel , która specjalizuje się w streamingu audiobooków na telefonach, tabletach i komputerach. 

Mamy jeszcze lepszą wiadomość - opowiadania będą dostępne do odsłuchania jeszcze na dzień przed telewizyjną premierą.Wystarczy wejść na stronę www.zbrodnia.storytel.pl  i zarejestrować się na 30-dniowy darmowy dostęp do aplikacja.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne 'Opowiem ci o zbrodni'

Materiały promocyjneMateriały promocyjne 'Opowiem ci o zbrodni'

Materiały promocyjneMateriały promocyjne 'Opowiem ci o zbrodni'

Materiały promocyjneMateriały promocyjne 'Opowiem ci o zbrodni'

Materiały promocyjneMateriały promocyjne 'Opowiem ci o zbrodni'