"Poproszę płatny urlop na kota". Polscy rysownicy bezbłędnie rysują to, co każdy z nas myśli

Porządna kreska w ręku to skarb - szczególnie jeżeli posiadacz takowej kreski za jej pomocą potrafi celnie komentować rzeczywistość. Talent do tego ma cała armia polskich rysowników, których małe dzieła nie tylko bawią, ale i uczą, a przede wszystkim sprawiają, że czujemy się zrozumiani. Teraz ich rysunkami możemy się otoczyć w życiu codziennym.

Empik Foto nawiązał współpracę z internetowymi twórcami rysunków satyrycznych. To strzał w dziesiątkę, bo ulubionego polskiego rysownika ma najpewniej większość użytkowników mediów społecznościowych. Od teraz rysunkowych bohaterów można spotkać na kubkach, poduszkach i wielu innych gadżetach. Do twórczej akcji wkroczyła trójka wspaniałych: Rynn rysuje, Bazgram i życie-na-kreskę. Każdy z nich ma wyjątkowy sposób na to, by artystycznie wyrazić, co im w duszy gra. I - jeśli weźmiemy pod uwagę szeroką liczbę ich odbiorców - nie tylko im.

Rynn rysuje. "Czasami sam sobie musisz zrobić dzień dobry" 

Ponad 100 tys. osób nie może się mylić, a właśnie tylu fanów zgromadziła na Facebooku Rynn. Streszcza siebie jako rysowniczkę, która "najbardziej kocha absurdy codzienności". Dzieli życie z czarnym kotem, Agrafką i mieszka we Wrocławiu. Razem z Agrafką stara się podchodzić do życia ze stoicką pogodnością. Ich zażyłość jest ogromna - wystarczy spojrzeć na ten rysunek: 

 

Rynn najczęściej rysuje o sobie samej i o wspomnianych wcześniej absurdach codzienności. Swoje komiksowe alter ego przedstawiała m.in. w niezręcznej świątecznej rozmowie z ciociami, w walce z trądzikiem albo w okolicznościach przeprowadzki i przewożenia do nowego mieszkania pudła z kablami, które "nie wiadomo, do czego są, ale na pewno kiedyś się przydadzą". 

Miłośnicy jej talentu długo domagali się gadżetów z jej rysunkami - bo ten fajnie wyglądałby w kuchni, tamten świetnie pasuje na biurko do pracy, inny jest po prostu niezbędny w nowej sypialni. W autorskiej kolekcji Rynn dla Empik Foto gadżetów jest bez liku: do sypialni - poduszki, do pracy - notesy, do kuchni - kubki, a na każdą ścianę - piękne plakaty. Nasz faworyt? Przeuroczy notes z rysunkiem pod uniwersalnym hasłem "Czasami sam sobie musisz zrobić dzień dobry". 

Bazgram. Rysuje np. rzeczy

"Bazgram to ponura ekstrawersja, wątpliwie sympatyczne paski komiksowe oraz przemądrzałe statusy" - tak o swojej twórczości sam mówi Paweł, podpisujący się jako Paweł z Polski. Na jego rysunkach nie uświadczymy kolorów, jednak poczucie humoru artysty jest wystarczająco barwne. Jako głównych bohaterów komiksowych scenek autor często obsadza zwierzęta. Nasze serca podbił m.in. komiksem o niespodziewanym spotkaniu z pająkiem.

 

Równie sympatyczne są dostępne w Empik Foto kubki, które zaprojektował Bazgram. Na razie do wyboru jest sześć różnych egzemplarzy z paskami komiksowymi stworzonymi specjalnie na potrzeby kolekcji - jak zapowiada Empik, w drodze są już nowe projekty i inne produkty. Jesteśmy przekonani, że nawet wśród sześciu wspaniałych kubków znajdziecie coś dla siebie. Sytuację z dialogiem: "I jak tam, udało ci się odpocząć w weekend?" "Wiedziałem. Wiedziałem, że o czymś zapomniałem" przeżył chyba każdy - ot, kolejny dowód na to, że polscy rysownicy rysują to, co wszyscy myślimy.

Życie-na-kreskę. Z rysunkiem po lepsze jutro i kocią miłość

Marta Zabłocka to kolejna w naszym zestawieniu rysowniczka i miłośniczka kotów. W życiu-na-kreskę porusza zarówno luźne, codzienne tematy, jak i kwestie społeczne, które są dla niej szczególnie ważne. Ważne są również wspomniane koty - Zabłocka z wyjątkowym humorem opowiada o życiu z nimi i wywołuje tym niemały entuzjazm wszystkich śledzących ją kociarzy. Niedawno popełniła np. jakże celny dialog:

Podobnie jak Bazgram, Zabłocka również zaprojektowała dla Empik Foto kolekcję wyjątkowych kubków - u niej jest ich aż dziewięć. Jeden z nich przedstawia stojące obok siebie łuki - jeden tęczowy, drugi w kolorach polskiej flagi. Ten pierwszy zagaja do drugiego: "Wszystko w porządku? Bardzo zbladłaś…". Na innych kubkach nie brakuje odwołań do futrzanych przyjaciół - to, że "za każdym wielkim człowiekiem stoi wielki kot" to dla nas niemal mantra. Nie wspominając już o tym, że płatny urlop na kota brzmi jak marzenie (a czasami nawet konieczność!). 

W życiu-na-kreskę jest miejsce i dla innych zwierząt. Nie możemy się oprzeć kubkowi z kurami Martyną i Krysią w krótkiej, ale treściwej rozmowie: "Chciałabym być szczęśliwa..." "To bądź".

Wszystkie wymienione gadżety są do kupienia na stronie Empik Foto w dziale Kolekcje autorskie. Bierzcie, korzystajcie i pamiętajcie - czasem samemu trzeba zrobić sobie dzień dobry.

Więcej o: