Kto powiedział, że profesjonalny teledysk wymaga masy sprzętu? Z tym telefonem można wszystko

Plan gwiazdorskiego teledysku chyba łatwo sobie wyobrazić - ciekawy plan, bogata scenografia, duża ekipa produkcyjna i cała masa sprzętu. A gdyby zamiast wielkich kamer chwycić za smartfony i stworzyć klip właśnie za ich pomocą? Taką drogą poszli Ten Typ Mes i Gverilla, których singiel "Nowy rok, nowy ja" otrzymał oprawę wizualną nakręconą w całości flagowymi smartfonami OPPO Reno4 Pro 5G. Efekt? Co najmniej imponujący.

"Co przyniesie nam nowy rok? Ja stawiam w nim swój pewny krok" - rapuje Gverilla w numerze “Nowy rok, nowy ja”, którego pozytywne przesłanie z miejsca spodobało się fanom. Na samym starcie nowy rok przyniósł Gverilli muzyczne spotkanie z Mesem - a ponieważ panowie chcą się “rozwijać jak technologia”, podjęli wyzwanie i zgodzili się wystąpić w teledysku nagranym trzema smartfonami OPPO Reno4 Pro 5G.

Jeśli chcesz się rozwijać jak technologia, zdecydowanie rozważ OPPO Reno4 Pro 5G

- Jak tylko usłyszałem o pomyśle na współpracę z OPPO, koncepcja numeru pojawiła się totalnie naturalnie, szczególnie że technologia to moja zajawka od zawsze - opowiada Gverilla. Wszystko idealnie złożyło się w czasie - Ten Typ Mes wspomina, że kiedy kolega po fachu odezwał się do niego w sprawie zwrotki, "trafił na tzw. płodny okres". - Złapałem przynęty: zgrabny zbiór obserwacji Mateusza i bit Kushy - dający przestrzeń na wokal z eleganckim, nisko granym flecikiem. Deserem był pomysł na teledysk nagrany wyłącznie smartfonami, co miało udowodnić, że produkty OPPO podołają takim wyzwaniom - mówi raper. O tym, czy projekt wypalił, możecie się przekonać tutaj (chyba żadnym spoilerem nie będzie powiedzenie, że zdecydowanie wypalił).

Reżyserem klipu do utworu "Nowy rok, nowy ja" jest Igor Ignacy Leśniewski, młody twórca, który ma na koncie współprace z wieloma znanymi artystami. Igor lubi tworzyć pod osłoną nocy, co ze smartfonami OPPO Reno4 Pro 5G było świetną zabawą. Model Reno4 Pro jest bowiem wyposażony w dedykowane tryby wideo: nocne i dla profesjonalistów, gdzie można ustawiać dowolnie niemal każdy parametr nagrania. Do tego można korzystać z doskonałej hybrydowej stabilizacji obrazu.

W pracach nad teledyskiem do kawałka Gverilli i Ten Typ Mesa wykorzystano trzy smartfony, za których pomocą zarejestrowano siedem godzin surowego materiału. Do części ujęć wykorzystano tryb nocny (ultra night) i niezawodny zoom. Warto dodać, że obraz nie był stabilizowany ani na etapie realizacji nagrania, ani w postprodukcji - cała w tym zasługa wspomnianej stabilizacji wbudowanej w OPPO Reno4 Pro 5G. Znacząca część materiału powstała w trybie profesjonalnym z ręcznie ustawionymi parametrami. Materiał przeszedł przez efektowny montaż, ale - co ważne - nie została zastosowana korekcja kolorów. Wszystkie wyraziste barwy, których nie brakuje w wideo, uchwycił Reno4 Pro.

- Marka OPPO ma w charakterze umiejętność dostrzegania okazji i odwagę do angażowania się w ciekawe projekty, dlatego koncept, który urodził się w czasie luźnych rozmów z muzykami, od razu nam się spodobał, a możliwość zrealizowania teledysku wyłącznie za pomocą naszych smartfonów, słynących z doskonałych możliwości wideo, dodał mu tylko rumieńców - powiedział Mo Zhang – Brand Manager OPPO w Polsce.

Ciepłe przyjęcie klipu do "Nowy rok, nowy ja", który od 22 stycznia został wyświetlony na YouTube prawie ćwierć miliona razy, udowadnia, że dzisiaj dzięki telefonom realizacja marzeń jest na wyciągnięcie ręki - nawet jeśli pozornie wymagają one dużego technicznego zaplecza. Mówiąc krótko zgodnie z dewizą OPPO - "Technology for mankind, kindness for the world" - model Reno4 Pro 5G zdecydowanie pozwoli każdemu użytkownikowi rozwijać skrzydła.