Jej "Czuła przewodniczka" to bestseller. Teraz Natalia de Barbaro wprowadzi nas w świat zmysłów

W tym roku Natalia de Barbaro przebojem wdarła się do serc setek tysięcy czytelniczek z książką "Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie". Autorka nie zatrzymuje się w podróży w głąb wszystkiego, co ludzkie - kontynuuje ją w ramach podcastu Empik Go "W poszukiwaniu pełni". Wraz z gośćmi Natalia de Barbaro tłumaczy, oswaja i przybliża świat zmysłów, pokazując przy tym, jak za ich pomocą możemy czerpać z życia pełnymi garściami.

Natalia de Barbaro to psycholożka, socjolożka, publicystka i pisarka, która w 2021 roku zdominowała topki sprzedażowe wszystkich księgarni za sprawą książki "Czuła przewodniczka". Na kartach "Czułej" autorka uświadamia czytelniczki, jak może wyglądać "kobieca droga do siebie". Teraz chciałaby pokazać nową, niezwykle czułą i intymną przestrzeń. Oryginalny podcast Empik Go "W poszukiwaniu pełni" to — jak zapowiadają twórcy — "niezwykła podróż po zmysłach, w którą Natalia de Barbaro zaprasza każdego z nas". Co czeka słuchaczy w sześcioodcinkowym podcaście?

Zobacz wideo Popkultura odc. 88

"Moja ścieżka to po prostu bycie z kobietami"

Natalia de Barbaro nie boi się wchodzić na intymny grunt — ze swoimi gośćmi rozmawia o doświadczeniach granicznych w bardzo kameralnej i inkluzywnej atmosferze. Każda z sześciu części podcastu jest poświęcona innemu zmysłowi. Odcinek pierwszy kręci się wokół dotyku — posłuchamy m.in. o doświadczeniu porodu i praktykowaniu obecności we własnym ciele. Mówić o nich będą Alicja Długołęcka (seksuolożka) i Aleksandra Künstler.

- Spotkanie z Natalią de Barbaro i Alicją Długołęcką było jednym z tych utwierdzających momentów, kiedy poczułam, że wszystkie ścieżki, którymi kroczę od dłuższego czasu (zawodowo i prywatnie), zeszły się w jedną! To po prostu moja ścieżka: bycie z kobietami. Joga. Macica. Dotyk. Wagina. Miednica. Droga życia. Brzuch. Bez względu na to, czy wydał on na świat dziecko czy nie. Dziękuję za wsparcie i towarzyszenie na tej drodze - mówi Aleksandra Kunstler (doula, psycholożka i właścicielka Pracowni Jogi YOGAMUDRA w Warszawie).

"Jak to zrobiliście, że wasze głosy zrobiły mi w sercu bałagan, czyli porządek?"

W odcinku poświęconym słuchowi Katarzyna Nosowska (piosenkarka i pisarka) wraz z Dariuszem Bugalskim (poeta i dziennikarz) odpowiedzą autorce na trudne pytanie, jak przyczynili się do tego, że ich głosy trafiły do jej serca i równocześnie zrobiły tam bałagan i porządek. Dodatkowo spróbują odnaleźć wewnętrzny głos, który skrywa się w każdym z nas.

Nie zabraknie także kwestii smaku i tego, jak poprzez jedzenie przejawia się w naszym życiu wspólnota, miłość czy utrata; będą również ulubione zapachy i katastrofa klimatyczna jako konsekwencja utraty węchu czy fundamentalne pytanie: co widzi serce, a co szkiełko i oko naukowca?

O odcinku numer 5 opowiada Eva Ariah (jasnowidzka): - Pierwszy raz rozmawiałam z Natalią de Barbaro i byłam pod wrażeniem jej otwartości i wnikliwości. Fakt, że coraz więcej kobiet sukcesu mówi głośno o intuicji oraz interesuje się duchowością, daje nadzieję na rozwój dialogu pomiędzy światem ezoterycznym a światem nauki.

W obecnych czasach wiele osób próbuje rozwijać swoją intuicję, aby móc z niej korzystać, gdy umysł nie daje im odpowiedzi, dlatego tak ważne jest ustalenie, czym intuicja jest, a czym nie. Mamy prawo widzieć świat po swojemu, a zamykanie nas w klatce lewej półkuli mózgu ogranicza nasze możliwości, odcina nas od duchowości oraz od głębszego poznania samych siebie, jak też istoty człowieczeństwa. Jestem wdzięczna Natalii, za możliwość rozmowy na temat, który dla wielu osób jest nadal obcy i niezrozumiały. Mam nadzieję, że zamiast ignorować tak ważną drogę poznawania świata, jaką jest intuicja, zaczniemy się nią bardziej interesować

- dodaje jasnowidzka. 

W finałowym, szóstym odcinku Natalia de Barbaro porozmawia z Mają Ostaszewską (aktorka), Karoliną Lewestam (autorka książki "Mała księżniczka" i dziennikarka) i Tatianą Cichocką (nauczycielka Movement Medicine, trenerka Living Dance Form) o intuicji, znanej jako szósty zmysł. Czy możemy temu głosowi z wewnątrz ufać? Co się dzieje w naszym życiu, kiedy jesteśmy od niego odcięte?

- Są takie momenty, które są wyrwane ze zwykłego czasu — i tak właśnie było podczas nagrywania podcastu Natalii. Usiadłyśmy w czwórkę w studiu i było tak, jakby Natalia zaprosiła nas do siebie do domu, żeby dać nam chwilę swojej przyjaźni. Ona naprawdę potrafi słuchać, ale też i usłyszeć; nie ma w niej też w ogóle potrzeby błyszczenia, jest takie otwarte skupienie — i to dla mnie uczyniło z tej rozmowy chwilę prawdziwego oddechu. Trochę miałam ochotę po nagraniu biec za nią jak piesek i prosić, żeby została moją najlepszą koleżanką, ale na szczęście udało mi się jakoś powstrzymać i nonszalancko udawać, że codziennie ktoś mnie tak słucha - mówi Karolina Lewestam na temat spotkania z Natalią de Barbaro, Mają Ostaszewską i Tatianą Cichocką.

W podcaście "W poszukiwaniu pełni" będziemy szukać pełni swojego życia poprzez nasze zmysły. Będziemy uczyć się jeszcze mocniej i jeszcze prawdziwiej patrzeć naszymi oczami, słyszeć, dotykać, wąchać, smakować. Będziemy też uczyć się używać naszego szóstego zmysłu, czyli intuicji. Zapraszam Was bardzo!

- podsumowuje i zapowiada Natalia de Barbaro. Pierwszy odcinek podcastu dostępny jest w całości za darmo w aplikacji Empik Go i innych popularnych platformach z podcastami oraz kanałach internetowych. Kolejne odcinki będą pojawiać się co tydzień wyłącznie w aplikacji Empik Go (możecie posłuchać już trzech, w czwartek 28.10 kolejny). 

Więcej o: