Stary człowiek i morze, a celebryta też może? Ocean nie daje lajków, każdego traktuje na równi

Nadmorskie podróże gwiazd zazwyczaj kojarzą się nam z luksusowymi jachtami, hucznymi imprezami i, mówiąc najogólniej, dobrą zabawą. W najnowszym programie TVN będą gwiazdy, będzie wodna przygoda, ale bez blichtru i relaksu. By dotrzeć do celu kilkutygodniowej podróży, uczestnicy muszą nauczyć się współpracy i podstaw żeglugi. Stać się załogą. A wszystko to na środku Atlantyku i w obecności kamer.

Cisza na morzu, wicher dmie… Pamiętacie tę wyliczankę z przedszkola? Niewielu z nas w dorosłości rzeczywiście przyszło się zmierzyć z trudnościami morskiej żeglugi (o oceanie już nie wspominając). Jeśli chcecie się przekonać, jak to jest, warto zobaczyć "Przez Atlantyk". To pierwszy taki program rozrywkowy w Polsce: sześciu uczestników z dwoma kapitanami i ekipą telewizyjną wyrusza niewielkim jachtem żaglowym przez Atlantyk. W trakcie rejsu łódź nie zawija do portu - płyną zupełnie sami. 

Jak oni żeglują? Nowy program TVN "Przez Atlantyk" od marca na antenie

Załoga wyruszy z Gran Canarii. Ich podróż ma potrwać kilka tygodni i zakończyć się u wybrzeży Gwadelupy. Formuła programu jest niezwykle prosta: na bezpiecznej, ale nie luksusowej łodzi o powierzchni 30 mkw. musi się zmieścić sześciu uczestników, dwóch kapitanów i czteroosobowa ekipa telewizyjna. Osoby o różnych zawodach, doświadczeniach, przyzwyczajeniach i poglądach staną przed jednym, najważniejszym zadaniem – będą musieli przepłynąć Atlantyk. Jak pośrodku oceanu poradzą sobie Maja Hirsch, Antek Królikowski, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Piotr "Liroy" Marzec i Zygmunt Miłoszewski? Czy uda im się współpracować, by bezpiecznie i w wyznaczonym terminie dotrzeć do celu?

Nad przebiegiem rejsu czuwać będą Adam Skomski, kapitan jachtowy i motorowodny oraz Roman Paszke – kapitan jachtowy, żeglarz, zwycięzca i uczestnik wielu międzynarodowych regat. Pod jego czujnym okiem cała szóstka będzie musiała przystosować się do życia na oceanie. Z pomocą dwóch doświadczonych żeglarzy grupa gwiazd przekona się, czym jest walka z żywiołem. 

'Przez Atlantyk' tylko w TVN.'Przez Atlantyk' tylko w TVN. Materiał promocyjny

W ciągu dnia zamiast relaksu uczestników czeka proza marynarskiego życia: gotowanie, sprzątanie, w nocy wachta. Na pokładzie zostaje tylko to, co sami wcześniej ze sobą zabiorą. Nie będzie telefonów komórkowych, dostępu do internetu. Pozostają tylko własne umiejętności, wzajemne towarzystwo i współpraca. Tak duże wyzwanie jak przeprawa przez ocean zmienia perspektywę — nawet najprostsze czynności mogą być podłożem dla konfliktów.  Emocji i tak nie brakuje, bo niebezpieczeństwo może nadejść znienacka. Bez łodzi asekurującej obok w dramatycznych sytuacjach pomocy udzieli jedynie najbliższa duża jednostka pływająca. Jedno jest pewne – podczas takiej wyprawy na pewno nie zabraknie emocji! 

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że kiedyś opowieść o podróży kojarzyliśmy głównie z "W 80 dni dookoła świata", a dziś "Przez Atlantyk" ma szansę stać się współczesną interpretacją klasyki: "Przez Atlantyk, w 20 dni bez gwiazdorzenia".

Pierwszy odcinek zobaczymy w środę 2 marca o godz. 21:35. Program bazuje na fińskim formacie wyprodukowanym w 2017 przez firmę Rabbit Formats. Do tej pory projekt zrealizowano również w Danii, Belgii, Niderlandach, Szwecji i Norwegii. Polska edycja będzie składała się z ośmiu odcinków. Producentem kreatywnym z ramienia TVN Grupa Discovery jest Marta Więch, producentem wykonawczym - Jan Kępiński i Jake Vision.  

'Przez Atlantyk' tylko w TVN.'Przez Atlantyk' tylko w TVN. Materiał promocyjny