Aktor, reżyser, scenarzysta i... lektor! Te fantastyczne głosy też zasługują na własną nagrodę

W tym roku już po raz drugi zostaną przyznane pionierskie nagrody Best Audio. Inicjatywa uruchomiona przez Empik Go nagradza twórców branży audio, którzy wkładają mnóstwo pracy w audiobooki, seriale audio czy podcasty, towarzyszące nam na co dzień. O "Audio Oscary", przyznawane w głosowaniu słuchaczy, ponownie powalczą nie tylko reżyserzy czy autorzy, ale i ci, których głosy przekazują wciągające treści i umilają nam czas - aktorzy i lektorzy.

Ostatnie 12 miesięcy wniosło na rynek treści cyfrowych kilkadziesiąt tysięcy nowych tytułów do słuchania: audiobooków, słuchowisk, seriali dokumentalnych i podcastów. Empik Go wyszedł naprzeciw prężnemu rozwojowi branży audio i postanowił podkreślić, jak ważna jest praca twórców. W pierwszej, ubiegłorocznej edycji konkursu Best Audio Empik Go nagrodził kilkadziesiąt osób zaangażowanych w kreowanie słuchowisk.

Misja nagród Best Audio Empik Go? Docenić kreatywność i warsztat

- Naszym celem niezmiennie jest docenienie pracy twórców branży audio oraz uhonorowanie ich działań, które przekładają się także na jakość naszej oferty. Ta nagroda to ukłon w ich kierunku. Empik Go zwiększył swoją ofertę tytułów audio o 50% względem maja 2021 roku, gdy ruszaliśmy z pierwszą edycją Best Audio Empik Go. Oznacza to setki kolejnych zaangażowanych osób w produkcję tych tytułów. Robimy to dla nich – mówi Kuba Piotrkowicz, Head of Digital Content w Grupie Empik.

W lektorskiej bazie Empik Go znajduje się ponad 200 nazwisk. Wśród nich są zarówno młode aktorki i aktorzy, którzy są świeżo upieczonymi absolwentami szkół teatralnych i stawiają pierwsze zawodowe kroki, jak i aktorskie osobowości, które szeroka publiczność doskonale zna. Cezary Pazura, Andrzej Chyra, Bogusław Linda, Karolina Gruszka, Maria Dębska, Agata Kulesza - wystarczy jedno wspomnienie, by przypomnieć sobie te charakterystyczne głosy, które w Empik Go roztaczają swoją magię w książkach czy serialach audio.

Wszystkich wymienionych aktorów i aktorki (i nie tylko) można usłyszeć w tytułach nominowanych do nagrody Best Audio Empik Go 2022 w kategorii najlepsza produkcja oryginalna. Rozgrywka o złoto, srebro i brąz w tej kategorii bez wątpienia będzie jedną z najbardziej spektakularnych. Aleksandra Linda jako psychopatka Luiza, katastroficzna historia od Remigiusza Mroza czy może prolog do kultowego "Stulecia Winnych" Ałbeny Grabowskiej? Możliwości jest wiele.

Aktor, reżyser, scenarzysta i... lektor! Te fantastyczne głosy też zasługują na własną nagrodęAktor, reżyser, scenarzysta i... lektor! Te fantastyczne głosy też zasługują na własną nagrodę materiały promocyjne

W Empik Go bacznie obserwowane są upodobania słuchaczy - zaproponowane na ten rok kategorie różnią się bowiem od tych z poprzedniej edycji. Tym razem na wyróżnienia mogą liczyć nie twórcy i lektorzy książek non-fiction i kryminałów, ale też płomiennych romansów i erotyków, kryminałów, treści dla dzieci czy książek określonych jako "czułe historie". Będą też nagrody dla podcasterów, w tym - specjalna kategoria dla tych, którzy elektryzują opowieściami o mrocznych zbrodniach i niewyjaśnionych kolejach losu. Warto zaznaczyć, że podcasty to najszybciej rozwijający się sektor audio. W 2021 r. Polacy chętnie sięgali po wspomniane już treści true crime, a także te dotyczące szeroko pojętego well-being. Kto opowiada najlepiej? Przekonamy się w czerwcu, gdy stanie się jasne, komu użytkownicy Empik Go postanowili przyznać nagrody.

Rozstrzygnięcie plebiscytu Best Audio Empik Go - dla tych, którzy lubią słuchać - odbędzie się 10 czerwca. Głosy można oddawać od 12 maja do 5 czerwca 2022 pod tym linkiem.

Więcej o: