Wielki finał trasy Męskie Granie już w ten weekend!

Męskie Granie po raz kolejny ruszyło tego lata w trasę i po raz kolejny kończy ją z przytupem: w Żywcu, z gwiazdami i z transmisją online dla tych, którzy nie mogli dotrzeć na wielki finał. I na scenie, i pod sceną, i przed ekranami zapowiada się wielogodzinna świetna zabawa.

IGO, Jakub Józef Orliński & Aleksander Dębicz, KORTEZ PROJEKT SPECJALNY, SOBEL oraz Męskie Granie Orkiestra 2022 w składzie: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI – to tylko część artystów, których w sobotę 27 sierpnia będzie można usłyszeć w Żywcu. Transmisję online będzie można zobaczyć na YouTube Męskiego Grania.

Będzie różnorodnie i niebanalnie, a na sam koniec można spodziewać się wykrzykiwanego przez setki ludzi pod sceną hasła "Nie ma co się bać!", które wybrzmiewa w tegorocznym hymnie trasy zatytułowanym "Jest tylko teraz".

Takiego Męskiego Grania jeszcze nie było

Koncerty zaplanowane zostały zarówno na piątki, jak i soboty. Męskie Granie bardziej otworzyło się na nowe gatunki, w tym rap, jazz czy elektro. Można to zaobserwować głównie na Scenie Ż, która zmieniła swój charakter na bardziej festiwalowy. No i w samej Orkiestrze nawijał przecież Bedoes!

To, że na koncertach tej trasy mamy do czynienia z niezwykłymi coverami, połączeniami stylów muzycznych i artystów, to nic nowego, a jednak za każdym razem Męskie Granie zaskakuje. W Żywcu jednym z takich projektów będzie z pewnością występ Jakuba Józefa Orlińskiego oraz Aleksandra Dębicza. Na finałowym koncercie zaprezentują specjalny materiał, który przepełniony będzie barokową muzyką, ale podjętą w nowy, zupełnie świeży sposób. Programem tym artyści chcą udowodnić, jak bliskie są sobie muzyka epoki baroku i muzyka rozrywkowa naszych czasów.

Projekt specjalny na koncert w Żywcu przygotował również KORTEZ. Na scenie pojawi się razem z Tomkiem Ziętkiem i Tomkiem Sołowiejem oraz - jak enigmatycznie mówi - z pewną dziewczyną, którą chce przedstawić publiczności. Na finale publiczność usłyszy również Tribute to Krzysztof Krawczyk: Urbański Orkiestra i Goście. To wyjątkowy hołd dla ikony polskiej estrady i popkultury. W Żywcu utwory Krawczyka wykonają liczni goście, jak zawsze można liczyć na niespodzianki.

materiał promocyjnymateriał promocyjny materiał promocyjny

Sobotni line-up

W sobotę 27 sierpnia na Scenie Ż w Żywcu zagrają: ARS LATRANS Orchestra: Sztuka Miłości, EABS, jakub skorupa, Kamil Hussein, Oxford Drama, SOBEL oraz ta UKRAINKA. Na Scenie Głównej przed publicznością zaprezentują się natomiast: IGO, Jakub Józef Orliński & Aleksander Dębicz, KORTEZ PROJEKT SPECJALNY, Tribute to Krzysztof Krawczyk w oprawie muzycznej Orkiestry Wojtka Urbańskiego i ZALEWSKI MTV Unplugged. Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie występ Męskie Granie Orkiestry 2022 w składzie: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI.

 

Jak co roku sobotnie koncerty będzie można zobaczyć na żywo na kanale YouTube Męskie Granie. - Przed nami wyjątkowy koncert finałowy w Żywcu - mówi manager Marki Żywiec Dorota Nowakowska. - Wystąpi jeszcze więcej artystów reprezentujących odmienne muzyczne style. Na trasie oprócz muzyków obecnych w trakcie poprzednich edycji projektu, wystąpi także wielu reprezentantów rapu, elektroniki czy jazzu, w tym artystów z pokolenia Z. Nie zabraknie też projektów specjalnych i utworów w zupełnie nowych aranżacjach - dodaje.

Więcej o: