Namiętność i zmysłowa pierwotność. Ta opowieść o Wikingach przyspieszy twój oddech

Jedna wspólna noc - pełna namiętności, choć to związek zakazany - uruchamia ciąg zdarzeń, który wpływa na losy dwóch królestw. Mimo, że akcja książki "Wikingowie. Zew Odyna" rozgrywa się na Północy, jest gorąco.

Stereotypowi Wikingowie są mocarni, twardzi i odważni. Sara Weber, umieszczając akcję swojej powieści w średniowiecznej Norwegii postanowiła pokazać, że byli też pełni namiętności.

Małżeństwo oznacza sojusz, kobieta nie ma nic do powiedzenia

Główną bohaterką jest córka jarla Sigurda Czerwonookiego, która ma zostać wydana za mąż za jednego z lokalnych wodzów. Ingrid nie chce podporządkować się woli ojca, ale - jak możemy się domyślać - kobieta w IX wieku nie była traktowana w takiej sytuacji jak istota zdolna do decydowania o sobie. Małżeństwo było wtedy traktowane jako inwestycja, sojusz, a seks był sprawą polityczną.

Weber, z wykształcenia historyczka, umiejscowiła akcję powieści "Wikingowie. Zew Odyna" w IX wieku. To czas, gdy Normanowie szaleli po morzach rabując, bogacąc się dzięki handlowi i kolonizacji kolejnych terenów. Plemiona walczyły także o wpływy między sobą. Przygotowania do zaaranżowanego małżeństwa Ingrid zostają więc przerwane przez niespodziewany najazd wrogiego jarla Hrafna Niskiego z Kristiansund.

Ingrid bierze sprawy w swoje ręce

Podczas walki ginie ojciec Ingrid, a jej brat Ulfar zostaje wybrany nowym wodzem. Kiedy mieszkańcy próbują pogrzebać zmarłych, okazuje się, że jeden z nich, Thorolf, oddycha. Ingrid, która jest ekspertką od leczniczej mocy ziół, ratuje mu życie.

Nie trzeba być nordyckim bogiem, żeby przewidzieć, do czego to doprowadzi. Młodzi zakochują się w sobie i choć wiedzą, że nie powinni tego robić, żądze biorą górę. Kochankowie spędzają razem namiętną noc. Wtedy, jak czytamy w opisie powieści, "rusza lawina, której konsekwencje zmienią losy dwóch królestw i dwojga ludzi owładniętych żarliwą miłością".

Czytelnik niejednokrotnie przekona się na kolejnych stronach, że Wikingowie z taką samą pasją i walczą, i uprawiają miłość.

 

Powieść obyczajowa "Wikingowie. Zew Odyna" ukaże się 11 października 2022 roku.

materiał promocyjnymateriał promocyjny 

Więcej o: