Natura - nieokiełznana, zachwycająca, przerażająca. Poczuj się częścią czegoś większego, dzięki nowej serii i wystawie BBC Earth

Materiał promocyjny

Czteroodcinkowy serial dokumentalny "Zjawiskowa Ziemia", który już 7 listopada będzie można oglądać w BBC Earth, ukaże prawdziwe fenomeny natury jak megafale, zorza polarna, wybuchy wulkanów oraz błyskawice. Premiera telewizyjna to jednak nie wszystko. Niezwykłej produkcji towarzyszyć będzie także wystawa w Warszawie, która wykorzysta najnowszą technologię, by odzwierciedlić moc żywiołów.

Człowiek od zarania dziejów stara się lepiej poznać planetę, na której żyje. Natura ciągle skrywa wiele tajemnic, a niektóre jej sekrety udaje się poznać dzięki badaczom, wykorzystującym najnowsze zdobycze technologii. Mimo tego, że coraz lepiej ją znamy, Ziemia nadal potrafi zaskakiwać i zachwycać nas pięknem zjawisk przyrodniczych, urzekając magią, a czasem dodatkowo przypominając o potężnej i nieokiełznanej sile natury.

Niesamowite zjawiska w serialu BBC Earth. Filmowcy skierowali drony wprost do krateru wulkanu

Niesamowite widowiska przyrodnicze, które będzie można oglądać w nowej produkcji BBC już 7 listopada, występują tylko wtedy, gdy odpowiednim czasie i miejscu nastąpi połączenie ziemskich żywiołów i zjawisk atmosferycznych. - To niebezpieczne, straszne i piękne - mówi jeden z bohaterów produkcji i to samo może powiedzieć niejeden widz przed telewizorem, oglądając "Zjawiskową Ziemię".

BBC Earth 'Zjawiskowa Ziemia', materiał promocyjny 

Filmowcy połączyli siły z badaczami, żeby, wykorzystując zaawansowane techniki filmowania, umożliwić widzom poznanie mechanizmów rządzących zorzami polarnymi, błyskawicami, wybuchami wulkanów oraz megafalami. W BBC Earth będzie można z bliska przyjrzeć się tym nieokiełznanym zjawiskom. Jak wyjaśniają twórcy serialu, operatorzy musieli w trakcie pracy wykazać się nie lada pomysłowością. Zainstalowanie specjalistycznych kamer na skuterach wodnych pokonujących gigantyczne fale u wybrzeży Portugalii, skierowanie dronów wprost do krateru wulkanu w Gwatemali czy zapewnienie sprzętu zdolnego w zwolnionym tempie nagrać błyskawicę rozciągającą się na tysiące kilometrów nad Arizoną - to zaledwie kilka przykładów.

Premiera w telewizji 7 listopada, wcześniej wystawa w stolicy

Premierze serialu "Zjawiskowa Ziemia", który będzie można oglądać od 7 listopada co poniedziałek o 19:55 w BBC Earth, towarzyszy niezwykła wystawa w warszawskiej Fabryce Norblina. Mulitsensoryczne doświadczenie w Artbox Experience będzie dostępne bezpłatnie w dniach 4-5 listopada. Organizatorzy zapewniają, że odwiedzający będą mieli szansę zaznać wspaniałości i potęgi zjawisk przyrodniczych, dotychczas niedostępnych z tak bliska. Całość będzie bowiem wyświetlana na 800 m2 przestrzeni ArtBox Experience za pomocą najnowocześniejszych projektorów w technologii 360°.

BBC Earth 'Zjawiskowa Ziemia', materiał promocyjny 

- Postanowiliśmy, za pomocą wielokanałowych projekcji video i ścieżki dźwiękowej, przedstawić tytułowe zjawiska przyrodnicze z całą ich wizualną mocą, tworząc momentami niemal abstrakcyjne obrazy. Niebezpiecznym i niedostępnym żywiołom, ujarzmionym dla widza przez technologię, oddajemy przestrzeń do swobodnej adaptacji, ukazując ich charakter, rytm, czasem ich rozmach i wielkość, innym razem intrygujący szczegół – opowiada kuratorka wystawy Marta Grytczuk. Start 4 listopada o 16:00.

WIĘCEJ O:

materiał promocyjny
GAZETA.PL
Weź udział w dyskusji (0)
POLECAMY
"Przeuroczy nauczyciel pięć dni przed ślubem przeleciał Atlantyk, by wystąpić w "Mam talent". Zmiótł jury"
"Murray Bartlett już w "Białym Lotosie" zachwycił, ale po "The Last of Us" każdy zapamięta jego nazwisko"
"Recenzje trzeciego odcinka "The Last of Us" nie przesadzały. To przełom, ale mamy "ale" [DWUGŁOS]"
"Nie mogli uwierzyć, że śpiewa to 11-latek. Chwaliła go nawet Celine Dion"
"W "The Last of Us" Nick Offerman to Bill, ale już jako Ron Swanson był gotów na spotkanie z zombie"
"W 2000 roku była na szczycie. Dziś walczy z bezdomnością, a jej manager ma na koncie miliony"
NAJNOWSZE
12:53 Przeuroczy nauczyciel pięć dni przed ślubem przeleciał Atlantyk, by wystąpić w "Mam talent". Zmiótł jury
12:37 Murray Bartlett już w "Białym Lotosie" zachwycił, ale po "The Last of Us" każdy zapamięta jego nazwisko
12:35 Recenzje trzeciego odcinka "The Last of Us" nie przesadzały. To przełom, ale mamy "ale" [DWUGŁOS]
12:00 Quiz dla prawdziwych krzyżówkomaniaków! Uda wam się zdobyć komplet?
11:39 Nie mogli uwierzyć, że śpiewa to 11-latek. Chwaliła go nawet Celine Dion
11:16 W "The Last of Us" Nick Offerman to Bill, ale już jako Ron Swanson był gotów na spotkanie z zombie
10:29 W 2000 roku była na szczycie. Dziś walczy z bezdomnością, a jej manager ma na koncie miliony