Natura - nieokiełznana, zachwycająca, przerażająca. Poczuj się częścią czegoś większego, dzięki nowej serii i wystawie BBC Earth

Materiał promocyjny

Czteroodcinkowy serial dokumentalny "Zjawiskowa Ziemia", który już 7 listopada będzie można oglądać w BBC Earth, ukaże prawdziwe fenomeny natury jak megafale, zorza polarna, wybuchy wulkanów oraz błyskawice. Premiera telewizyjna to jednak nie wszystko. Niezwykłej produkcji towarzyszyć będzie także wystawa w Warszawie, która wykorzysta najnowszą technologię, by odzwierciedlić moc żywiołów.

Człowiek od zarania dziejów stara się lepiej poznać planetę, na której żyje. Natura ciągle skrywa wiele tajemnic, a niektóre jej sekrety udaje się poznać dzięki badaczom, wykorzystującym najnowsze zdobycze technologii. Mimo tego, że coraz lepiej ją znamy, Ziemia nadal potrafi zaskakiwać i zachwycać nas pięknem zjawisk przyrodniczych, urzekając magią, a czasem dodatkowo przypominając o potężnej i nieokiełznanej sile natury.

Niesamowite zjawiska w serialu BBC Earth. Filmowcy skierowali drony wprost do krateru wulkanu

Niesamowite widowiska przyrodnicze, które będzie można oglądać w nowej produkcji BBC już 7 listopada, występują tylko wtedy, gdy odpowiednim czasie i miejscu nastąpi połączenie ziemskich żywiołów i zjawisk atmosferycznych. - To niebezpieczne, straszne i piękne - mówi jeden z bohaterów produkcji i to samo może powiedzieć niejeden widz przed telewizorem, oglądając "Zjawiskową Ziemię".

BBC Earth 'Zjawiskowa Ziemia', materiał promocyjny 

Filmowcy połączyli siły z badaczami, żeby, wykorzystując zaawansowane techniki filmowania, umożliwić widzom poznanie mechanizmów rządzących zorzami polarnymi, błyskawicami, wybuchami wulkanów oraz megafalami. W BBC Earth będzie można z bliska przyjrzeć się tym nieokiełznanym zjawiskom. Jak wyjaśniają twórcy serialu, operatorzy musieli w trakcie pracy wykazać się nie lada pomysłowością. Zainstalowanie specjalistycznych kamer na skuterach wodnych pokonujących gigantyczne fale u wybrzeży Portugalii, skierowanie dronów wprost do krateru wulkanu w Gwatemali czy zapewnienie sprzętu zdolnego w zwolnionym tempie nagrać błyskawicę rozciągającą się na tysiące kilometrów nad Arizoną - to zaledwie kilka przykładów.

Premiera w telewizji 7 listopada, wcześniej wystawa w stolicy

Premierze serialu "Zjawiskowa Ziemia", który będzie można oglądać od 7 listopada co poniedziałek o 19:55 w BBC Earth, towarzyszy niezwykła wystawa w warszawskiej Fabryce Norblina. Mulitsensoryczne doświadczenie w Artbox Experience będzie dostępne bezpłatnie w dniach 4-5 listopada. Organizatorzy zapewniają, że odwiedzający będą mieli szansę zaznać wspaniałości i potęgi zjawisk przyrodniczych, dotychczas niedostępnych z tak bliska. Całość będzie bowiem wyświetlana na 800 m2 przestrzeni ArtBox Experience za pomocą najnowocześniejszych projektorów w technologii 360°.

BBC Earth 'Zjawiskowa Ziemia', materiał promocyjny 

- Postanowiliśmy, za pomocą wielokanałowych projekcji video i ścieżki dźwiękowej, przedstawić tytułowe zjawiska przyrodnicze z całą ich wizualną mocą, tworząc momentami niemal abstrakcyjne obrazy. Niebezpiecznym i niedostępnym żywiołom, ujarzmionym dla widza przez technologię, oddajemy przestrzeń do swobodnej adaptacji, ukazując ich charakter, rytm, czasem ich rozmach i wielkość, innym razem intrygujący szczegół – opowiada kuratorka wystawy Marta Grytczuk. Start 4 listopada o 16:00.

WIĘCEJ O:

materiał promocyjny
GAZETA.PL
Weź udział w dyskusji (0)
POLECAMY
"Kasia Moś wzburzyła fanów jednym zdjęciem. "Blokuję""
""Kabarety są za wulgarne? "To nie my pierwsi obywatelom pokazaliśmy znak 'f..k'""
"Zapytali o dzieła Szekspira, drużyna "bibliotekarek" nie znała odpowiedzi. "Mam nadzieję, że mnie nie zwolnią""
"Sceptyk i entuzjasta. Emisję uwielbianej "Sondy" przerwał tragiczny wypadek"
"Prezydent przemawia, TVP transmituje, a w tle gwizdy i okrzyki "będziesz siedział""
"Wpadka w "Dzień dobry TVN". Drzyzga próbowała ratować sytuację: Trochę nam brakuje do perfekcji"
NAJNOWSZE
16:05 Kasia Moś wzburzyła fanów jednym zdjęciem. "Blokuję"
15:00 Jak dobrze znasz polskie kino z lat 80.? W tym quizie 8/12 to już dobry wynik!
14:52 "Kabarety są za wulgarne? "To nie my pierwsi obywatelom pokazaliśmy znak 'f..k'"
14:00 Zapytali o dzieła Szekspira, drużyna "bibliotekarek" nie znała odpowiedzi. "Mam nadzieję, że mnie nie zwolnią"
14:00 Co pamiętasz z serialu "Miodowe Lata"? To quiz dla prawdziwych fanów!
13:53 Sceptyk i entuzjasta. Emisję uwielbianej "Sondy" przerwał tragiczny wypadek
13:17 Prezydent przemawia, TVP transmituje, a w tle gwizdy i okrzyki "będziesz siedział"