Agnieszka Grochowska o "Skołowanych": Bycie szczęśliwym to jest rodzaj decyzji

Kim jest jej nowa bohaterka i co to znaczy "żyć na własnych zasadach"? O tym m.in. opowiada Agnieszka Grochowska, aktorka, która zagrała przebojową Julię. Kobietę poruszającą się na wózku inwalidzkim, która energią i optymizmem zaraża innych. O sposobie na życie główna bohaterka opowiada w rozmowie z Agnieszką Woźniak - Starak.

Rozmowa Agnieszka Woźniak Starak oraz Agnieszka GrochowskaRozmowa Agnieszka Woźniak Starak oraz Agnieszka Grochowska Fot. Materiały Promocyjne

„Skołowani" to polska wersja francuskiego przeboju kinowego, który nad Sekwaną podbił serca milionów widzów. Oto Maks, przystojny lekkoduch, wieczny „Piotruś Pan" (Michał Czerniecki), spotyka Julię (Agnieszka Grochowska), dziewczynę, która nie zna słowa „niemożliwe". Co wyniknie z tej znajomości? Komedia pt. „Skołowani" już od 14 kwietnia w kinach.

Zobacz wideo

–  Przeczytałam scenariusz i pomyślałam, że bycie szczęśliwym to jest rodzaj decyzji. To bardzo zaskoczyło mnie podczas pracy przy tym filmie. Wreszcie gram postać, która się uśmiecha. Miałam wrażenie, że ja się więcej uśmiecham w tej roli, niż we wszystkich pozostałych rolach, które zagrałam przez 20 lat – opowiada Agnieszka Grochowska. Jej bohaterka, Julia jest po wypadku. –  Ma dużo powodów, żeby odpuścić. Powiedzieć: ok., to ja w  takim razie nie chcę. Moje zasady miały być inne, ja miałam żyć inaczej, to miało inaczej wyglądać. A ona się nie poddaje w niesamowitym stylu – mówi aktorka Agnieszce Woźniak-Starak.    

 – Czułam z minuty na minutę, z jednego dnia zdjęciowego na drugi, że to wnosi coś bardzo konkretnego i bardzo jasnego do mojego życia – dodaje aktorka. Co ma wspólnego Agnieszka Grochowska z filmową Julką i co znaczy dla niej życie na własnych zasadach? Posłuchajcie rozmowy, plik poniżej.

Agnieszka Grochowska o filmie 'Skołowani'Agnieszka Grochowska o filmie 'Skołowani' Fot. Materiały Promocyjne

"Skołowani" w kinach. O czym jest ten film?

 O czym opowiada reżyser Jan Macierewicz w filmie „Skołowani"? Główny bohater, Maks to niepoprawny kobieciarz i notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za osobę z niepełnosprawnością, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku. Niespodziewanie cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę? O tym będzie można przekonać się w kinach.

Rozszerzonej wersji rozmowy można posłuchać również na Spotify i innych serwisach streamingowych:

Materiał promocyjny marki NEXT FILM Sp. z o.o

Więcej o: