Ania Karwan o "Skołowanych": chodzi o świadomość i walkę o siebie

Co to znaczy "walczyć o siebie" i "żyć na swoich zasadach". O tym między innymi w rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak opowiada Ania Karwan, która nagrała piosenkę pt. "Sen na pogodne dni" promującą komedię pt. "Skołowani". Piosenka "Sen na pogodne dni" była przebojem końca lat osiemdziesiątych XX wieku, śpiewała go Beata Bartelik. Teraz utwór wraca w nowej aranżacji i interpretacji. Komedia "Skołowani" z mocnym wątkiem romantycznym z Agnieszką Grochowską i Michałem Czerneckim w rolach głównych już od 14 kwietnia w kinach.

– Teraz jest taki moment w moim życiu, kiedy wiem, do czego jestem stworzona. Czuję się w tym dobrze – opowiada Ania Karwan w rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak. Podkreśla, że ostatnio przepracowała wiele bardzo ważnych rzeczy, m.in. asertywność i stawianie granic. – Fajnie by było, gdyby osoby wysoko wrażliwe nie bały się w tym kraju sięgnąć po pomoc i po rozwój. Skorzystanie z czegoś takiego pozwala ci o siebie zadbać – tłumaczy Ania Karwan i dodaje, że wątek „walki o siebie" jest bardzo ważny w „Skołowanych". 

Zobacz wideo

– Najważniejsza jest próba pokazania swojej autentyczności i swojej prawdy, a nie próba naśladowania oryginału piosenki. Zawsze trzeba dodać kawałek siebie – mówi Ania Karwan. Artystka ma na swoim koncie wiele piosenek filmowych, ale artystyczne spotkanie z twórcami „Skołowanych" bardzo wysoko sobie ceni. – Mam wszczepiony przez moją mamę chip miłości do polskiej starej muzyki – podkreśla. Piosenkarka po raz pierwszy zagrała też w filmie niewielką scenę i było to dla niej bardzo ważne.

„Skołowani" zdaniem Ani Karwan to doskonała komedia z wątkiem romantycznym, która przełamuje tabu dotyczące osób niepełnosprawnych. – To fajna historia, która uczy nas, jak można kochać życie – zauważa. I dodaje: „od filmowej Julii bije spokój. Totalnie przewartościowała to, co się wydarzyło". 

"Skołowani" w kinach. O czym jest ten film?

 O czym opowiada reżyser Jan Macierewicz w filmie „Skołowani"? Główny bohater, Maks to niepoprawny kobieciarz i notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za osobę z niepełnosprawnością, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku. Niespodziewanie cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę? O tym będzie można przekonać się w kinach.

Rozszerzonej wersji rozmowy można posłuchać również na Spotify i innych serwisach streamingowych:

Materiał promocyjny NextFilm Sp. z o.o.

Więcej o: