Marianna Zydek o swojej roli w filmie "Skołowani": staram się czerpać jak najwięcej z życia

Marianna Zydek w wywiadzie z Agnieszką Woźniak- Starak opowiada o tym, gdzie znaleźć szczęście oraz wewnętrzną siłę, jak czerpać najwięcej radości z życia. A także o swojej roli Anny w nowej komedii pozytywnie romantycznej "Skołowani", która już 14 kwietnia wchodzi do kin.

Aktorka powiedziała Agnieszce Woźniak-Starak, że rola Anny w „Skołowanych" pojawiła się w ciekawym momencie jej życia. – W miarę, jak się zmieniasz, role zmieniają się razem z tobą. Przychodzą takie, które do ciebie pasują. Krok po kroku jesteś w stanie pokazać coś nowego. Czułam się Anną. Miałam przełomowy rok oderwania się od schematów.

Zobacz wideo

Marianna Zydek mówiła także Agnieszce Woźniak-Starak o swoim szczęśliwym dzieciństwie, relacjach z siostrą i o tym, że trzeba mieć swoje plemię. – Od wczesnego dzieciństwa mam świadomość śmierci. To mnie motywuje i sprawia, że staram się czerpać jak najwięcej z życia – podkreśliła. Zostałam wychowana w patriarchalnym świecie i bardzo dużo czasu, energii i trudnych emocji kosztowało mnie pożegnanie się z tym światem i poszukanie własnej drogi, zaufanie w pełni swojej sile – tłumaczyła Marianna Zydek.

Czym jest dla Marianny Zydek życie na własnych zasadach? – To jest to, co ci daje szczęście. Oderwanie się od utartych przekonań, sprawdzenie empirycznie, co działa, a co nie. To może czasem być bolesny proces – powiedziała.

Ważne dla odtwórczyni roli Anny w „Skołowanych" jest poszukiwanie równowagi między bezpiecznym porządkiem a twórczym chaosem. Bohaterki "Skołowanych" to silne kobiety, które mają pewną przewagę nad mężczyznami. "Skołowani" – to jest w ogóle film o kobietach – podkreśliła Marianna Zydek.

"Skołowani" w kinach. O czym jest ten film?

O czym opowiada reżyser Jan Macierewicz w filmie "Skołowani"? Główny bohater, Maks to uroczy podrywacz i notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za osobę z niepełnosprawnością, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku. Niespodziewanie cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę? O tym będzie można przekonać się w kinach.

Rozszerzonej wersji rozmowy można posłuchać również na Spotify i innych serwisach streamingowych:

Materiał promocyjny Next Film Sp. z o.o.

Więcej o: