Handel ludźmi i osobiste tragedie. Skandynawski serial DNA już w serwisie CANAL+ online

Skandynawskie opowieści kryminalne są dla widzów gwarancją jakości. To perfekcyjnie skrojone, mroczne i wciągające historie, mocno osadzone w realiach społeczno-politycznych. Taki właśnie jest przebojowy duński serial "DNA". Premierowe odcinki drugiej serii tej emocjonującej opowieści są już na platformie CANAL+ online. Rodzinne dramaty splatają się tu z szeroko zakrojonym, międzynarodowym śledztwem dotyczącym handlu ludźmi. Powracają lubiani bohaterowie i zaskakujące kryminalne szarady.

Mroczne tajemnice

W pierwszej części "DNA" policjant z duńskiej Jutlandii, Rolf Larsen traci dziecko. Jego maleńka córeczka Andrea znika, gdy ojciec podróżuje z nią promem. Rolf wszystkie siły angażuje w poszukiwania. Okazuje się, że prywatna tragedia ma związek z międzynarodową organizacją przestępczą, która handluje porwanymi dziećmi. Rolf odkrywa tajemnicę zaginięcia Andrei i jednocześnie otwiera wrota piekła. Podejmuje ważną decyzję, która do końca rujnuje jego życie rodzinne. Traci ukochaną żonę i zostaje sam, ale nie rezygnuje z walki o prawdę i ukaranie przestępców. Wszystkie odcinki pierwszego sezonu serialu DNA dostępne w serwisie CANAL+ online.

W drugiej serii "DNA" śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i pojawiają się nowe, pasjonujące wątki. Rolf Larsen mierzy się ze skutkami podjętej decyzji. Ma wyrzuty sumienia wobec byłej już żony, Marii, której nie zdradził nic z tego, czego dowiedział się o zniknięciu Andrei. Choć nie są już małżeństwem, nadal nie tracą się z pola widzenia. Gdy okazuje się, że córka Marii z drugiego małżeństwa jest poważnie chora i musi mieć przeszczep wątroby, Rolf trafia na ślad bezwzględnej mafii handlującej ludzkimi narządami. Śledzimy też losy bohaterki z pierwszej serii "DNA", młodej Polki Julity, której podstępnie zostaje w pierwszym sezonie odebrane nowonarodzone dziecko.  Losy Julity i Rolfa splatają się ze sobą we Francji pod koniec pierwszego sezonu. Co z tego wyniknie?

Premierowe odcinki sezonu drugiego co piątek, o godz. 21:00 na CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Gwiazdorska obsada i inscenizacyjny rozmach

Serial "DNA" to wielka, międzynarodowa koprodukcja. Akcja rozgrywa się m.in. w Danii, Francji, Polsce i Rumunii. Przenosi się z jednego kraju do drugiego, tam gdzie wiodą szlaki działania organizacji przestępczych, handlujących dziećmi i organami do transplantacji. Przestępcy bezlitośnie wykorzystują ludzką biedę i bezradność, by zarabiać ogromne pieniądze.

W "DNA" zagrali znakomici aktorzy. W postać duńskiego policjanta Rolfa Larsena wcielił się Anders W. Berthelsen. Julitę, matkę desperacko walczącą o córkę, gra młoda polska aktorka Zofia Wichłacz, laureatka Orła oraz nagrody Festiwalu Filmowego w Gdyni, wyróżniona tytułem "Europejskiej Gwiazdy Jutra" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. W obsadzie serialu jest również m.in. ikona światowego kina, nominowana do Oscara Charlotte Rampling. W serialu zagrała charyzmatyczną komisarz Claire Bobin, która mówi co myśli i nie waha się przed podejmowaniem kontrowersyjnych decyzji. W obsadzie "DNA" jest także m.in. Johanne Louise Schmidt, która zagrała żonę Rolfa, Marie. Za scenariusz serialu "DNA" odpowiada Torleif Hoppe, który napisał również "The Killing" czy "Most nad Sundem".

Skandynawscy mistrzowie suspensu

Widzowie i czytelnicy pokochali kryminalne opowieści rodem ze Skandynawii. Rekordy popularności biją książki wielu pisarzy pochodzących z krajów nordyckich. Ogromną popularnością cieszą się też skandynawskie kino oraz seriale. Dlaczego tak się dzieje? Bardzo istotne są tu społeczne tło wydarzeń, psychologiczna wiarygodność postaci i pojawiająca się często w tle wielka polityka.

Ale jak to w przypadku thrillerów bywa nieodzowne są mroczny klimat i oryginalna fabuła. A tych w skandynawskich dziełach nie brakuje. Podążamy za śledztwem i już prawie wiemy, jak powinno się ono skończyć, gdy nagle okazuje się, że fabuła wymyka się stereotypowym rozwiązaniom. Skandynawowie po mistrzowsku operują nastrojem i napięciem, budują wielopoziomową intrygę. Bohaterowie tych produkcji są wielowymiarowi i nietuzinkowi, tak jak niestrudzony i targany wątpliwościami Rolf Larson z "DNA".

W centrum zainteresowania twórców skandynawskich thrillerów są kobiety – niejednoznaczne, intrygujące i bardzo silne. W "DNA" fascynuje grana przez Zofię Wichłacz młoda matka, Julita, która wiele w życiu przeszła, ale ciągle znajduje napęd do działania w imię swojego dziecka. Do grona niezwykłych kobiecych postaci dołącza w "DNA" ekscentryczna Claire Bobin w wykonaniu Charlotte Rampling.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Wielbiciele skandynawskich klimatów znajdą w serwisie CANAL+ online, oprócz serialu "DNA", także inne warte uwagi pozycje. Jest wśród nich kultowa czarna komedia „Jeźdźcy sprawiedliwości" z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. W filmie tym zagrał też Nicolas Bro, który pojawia się także w "DNA".  Na uwagę zasługuje również świetny, nominowany do Prix Europa, serial kryminalny "Śnieżne anioły", którego intryga kręci się wokół zaginionego dziecka. O tajemniczym zniknięciu pięknej parlamentarzystki i szeroko zakrojonym śledztwie w tej sprawie opowiada z kolei film pt. "Kobieta w klatce".  Inne skandynawskie przeboje w ofercie CANAL+ online to "Interwencja" oraz "Black Sands" – oba mroczne i wciągające.

CANAL+ online to tysiące seriali i filmów na życzenie oraz informacje i sport na żywo. Dzięki specjalnemu programowi poleceń PODAJ DALEJ można otrzymać tańszy dostęp do serwisu streamingowego. Wystarczy polecić serwis swoim znajomym, wykorzystując indywidualny kod polecający. Za jedno polecenie można otrzymać aż 15 zł rabatu na subskrypcję w kolejnym miesiącu, a osoba, której polecono serwis, od razu zapłaci o 15 zł mniej za pierwszy miesiąc korzystania z CANAL+ online. Podając dalej CANAL+ online można wspólnie ze znajomymi cieszyć się dostępem do najlepszego sportu, filmów i seriali.

Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV, Samsung Smart TV i LG WebOS oraz przystawki Android TV i Apple TV.

Materiał promocyjny marki CANAL+ online.