Polskie kino bawi, wzrusza i podbija świat. Zobacz najlepsze polskie produkcje w serwisach CANAL+

Rewelacyjna zabawa z "Zołzą" i "Każdy wie lepiej", ogromna porcja wzruszeń z "Io" i "Śubukiem". Polskie kino ma się świetnie. Filmy zbierają nagrody na światowych festiwalach i przyciągają do kin tłumy widzów. Nie zawsze wyprawa do kina jest możliwa, ale kinomani mogą oglądać polskie hity online w serwisach CANAL+ online i PREMIERY CANAL+. Komfortowo, kiedy i gdzie się chce, można smakować to, co najlepsze w polskim kinie w ostatnich miesiącach.

Gwiazdy, takie jak m.in. Małgorzata Kożuchowska, Dorota Pomykała, Joanna Kulig czy Katarzyna Figura to klasa sama w sobie. Ich talent w połączeniu z mistrzostwem reżyserów daje piorunujące filmowe wrażenia. CANAL+ zaprasza do domowego kina. Widzowie mogą wybierać najdogodniejszą dla siebie formę dostępu do serwisu z biblioteką filmowych przebojów. Można wejść do strefy CANAL+ online i w serwisie streamingowym oglądać w subskrypcji, bez zobowiązań i abonamentu. Można też wypożyczać filmy pojedynczo w serwisie PREMIERY CANAL+.

Królowa jest jedna? Kożuchowska jako Łepkowska

Komedia "Zołza"  to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2022 r.  Scenariusz, inspirując się swoim życiem, napisała Ilona Łepkowska, twórczyni sukcesu najlepszych polskich seriali, takich jak "M jak miłość" czy "Barwy szczęścia" oraz przebojowych komedii – "Och, Karol" czy "Kogel-mogel". Smaczku tej zaprawionej ironią komedii, dodaje fakt, że główną rolę, odnoszącej sukcesy scenarzystki i producentki, królowej polskiego rynku filmowego, zagrała Małgorzata Kożuchowska.

Owocem współpracy Łepkowskiej, Kożuchowskiej i reżysera Tomasza Koneckiego ("Testosteron", "Lejdis", "Listy do M. 3") jest brawurowa komedia. Kożuchowskiej na ekranie partnerują m.in. Artur Żmijewski, Zofia Domalik i Rafał Zawierucha. Tytułowa bohaterka, prawdziwa zołza, musi stawić czoła życiowym zawirowaniom, których nigdy się nie spodziewała. Film jest dostępny w ofercie CANAL+ online.

Materiał promocyjny, fot. Bartosz Mrozowski, prod. Wonder Films, dystr. Kino Świat 2023

Na przekór historii czyli "Chrzciny"

Reżyser i scenarzysta Jakub Skoczeń zaprosił do pracy nad filmem  "Chrzciny" plejadę polskich gwiazd. Katarzyna Figura zagrała tu Mariannę, matkę szóstki dorosłych dzieci, która chce wykorzystać spotkanie z okazji chrztu wnuka, by pogodzić zwaśnionych członków rodziny. Plan jest świetny, ale w drogę wchodzi Mariannie generał Jaruzelski, który ogłasza stan wojenny. Marianna nie daje się jednak przeciwnościom losu i robi wszystko, by doszło do chrztu. Stara się więc odciąć najbliższych od informacji. Obok znakomitej Katarzyny Figury w filmie wystąpili m.in.  Maciej Musiałowski, Marianna Gierszewska, Marta Chyczewska, Michał Żurawski, Tomasz Schuchardt i Tomasz Włosok.  "Chrzciny" są dostępne w ofercie CANAL+ online.

Materiał promocyjny, 2021 Andersa Street Art & Media, Mushchelka Production, TVP 2022 Galapagos Films

"Każdy wie lepiej", czyli sposób na miłość

Zawsze znajdzie się pora na dobrą komedię romantyczną. Zwłaszcza jeśli gra w niej zachwycająca Joanna Kulig, która wystąpiła m.in. w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego pt. "Zimna wojna". W "Każdy wie lepiej" mamy parę zakochanych – Annę (Joanna Kulig) oraz Grzegorza (Michał Czernecki). Oboje muszą stawić czoła intrygom, które snują ich dzieci, rodzice oraz byli małżonkowie. Błyskotliwy i zaskakujący scenariusz zapewnia doskonałą zabawę i wiele wzruszeń. W filmie Michała Rogalskiego ("Gotowi na wszystko. Exterminator") zagrali też m.in. Andrzej Seweryn, Grażyna Szapołowska, Maciej Musiałowski oraz Ewa Wencel.

Materiał promocyjny, fot. Andrzej Wencel, prod. Canal+ Polska, Wonder Films, dystr. Kino Świat 2022

Kreacja Doroty Pomykały

CANAL+ online zaprasza także na tak ważne przeboje ubiegłego roku jak "Cicha ziemia", "Kobieta na dachu", "Orzeł. Ostatni patrol" oraz "Miłość na pierwszą stronę". "Kobieta na dachu" w reż. Anny Jadowskiej ("Dzikie róże") to aktorski popis Doroty Pomykały. Jej kreację nagrodzono Orłem (Polska Nagroda Filmowa), Złotym Lwem na FPFF w Gdyni oraz na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego "Off Camera" w Krakowie. Bohaterką filmu Jadowskiej jest Mira, sześćdziesięcioletnia położna, która przez całe życie służy innym. To doprowadza ją na skraj rozpaczy i do popełnienia desperackiego czynu – napadu na bank.

Miłośnicy artystycznego, niezależnego kina powinni wybrać "Cichą ziemię" Agi Woszczyńskiej, młodej reżyserki, której debiut nagrodzono m.in. na festiwalach w Chicago i Salonikach. Agnieszka Żulewska oraz Dobromir Dymecki grają parę świetnie sytuowanych trzydziestolatków, którzy podczas wakacji na Sardynii muszą się skonfrontować z ciemniejszymi stronami swojej natury. Wojenny fresk "Orzeł. Ostatni patrol" w reż. Jacka Bławuta był filmem otwarcia 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z kolei "Miłość na pierwszą stronę" w reż. Marii Sadowskiej ("Sztuka kochania", "Dziewczyny z Dubaju") to zakręcona komedia o tym, czy możliwa jest miłość między dziewczyną, która pracuje jako paparazzi (Olga Bołądź) i celebrytą (Piotr Stramowski).

Droga osiołka wg Jerzego Skolimowskiego

 Serwis PREMIERY CANAL+ daje możliwości obejrzenia w streamingu pojedynczych filmów za jednorazową opłatą. Tak jak w kinie, kupujemy bilet i dajemy się ponieść emocjom. Na widzów czekają niezwykłe wzruszenia i filmy takiej jak "Śubuk", "Io", "Chleb i sól", "Silent Twins" i "Masz ci los"

Koniecznie trzeba zobaczyć w PREMIERACH CANAL+ najnowszy film Jerzego Skolimowskiego. "Io" to obraz, który był na ustach wszystkich. Zapierająca dech w piersiach, nakręcona z rozmachem, wzruszająca opowieść o losie osiołka. Film Skolimowskiego ("Essential Killing", "Cztery noce z Anną", "11 minut") opowiada o przemocy i głupocie, które współistnieją z dobrem i solidarnością. "Io" stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Był także nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.  W filmie zagrali m.in. Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz i Isabelle Huppert, a niezwykłą muzykę skomponował Paweł Mykietyn.

Materiały promocyjne, Gutek Film

Damian Kocur opowiada o prawdziwej historii

Film "Chleb i sól" jest fabularnym, pełnometrażowym debiutem cenionego dokumentalisty Damiana Kocura. Scenariusz, który napisał sam reżyser, inspirowany jest prawdziwą, dramatyczną historią. To opowieść o ksenofobii i poszukiwaniu tożsamości, nakręcona w precyzyjnym, pozbawionym ozdobników stylu. Kocur do filmu zaangażował naturszczyków. Główne role zagrali Tymoteusz Bies, jeden z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia oraz jego brat, Jacek Bies.

 Małe miasteczko, blokowisko i letnie lenistwo. Student Akademii Muzycznej Tymek wraca na wakacje do domu, szykuje się na stypendium na zachodzie Europy. W wolnym czasie spotka się z dawnymi kumplami m.in. w barze z kebabem. Z czasem pojawia się tu konflikt miejscowych i obcokrajowców z baru.  Nadciąga tragiczny finał. Film Kocura został obsypany nagrodami na międzynarodowych festiwalach, dostał m.in. nagrodę specjalną w sekcji Horyzonty na MFF w Wenecji oraz Orła w kategorii Odkrycie roku. Film dostępny jest w CANAL+ Premiery.

Niezwykła wizja milczących bliźniaczek

"Silent Twins" w reż. Agnieszki Smoczyńskiej ("Córki dancingu", "Fuga") stały się sensacja 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i wyjechały stamtąd z główną nagrodą, Złotymi Lwami dla najlepszego filmu. Film był też sensacją ubiegłorocznego festiwalu w Cannes. Smoczyńska opowiedziała niezwykłą, poruszającą historię bliźniaczek June i Jennifer Gibbons, które w pewnym momencie zerwały kontakt ze wszystkimi i zamknęły się w swoim świecie. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Ciemnoskóre "milczące bliźniaczki z Walii" uciekły od upokorzeń i rasizmu do krainy, którą same wymyśliły.  Film Smoczyńskiej, dostępny w serwisie PREMIRY CANAL+, jest perfekcyjnie zrealizowany, nowatorski i wizualnie dopracowany w każdym calu. Główne role znakomicie zagrały Letitia Wright, znana m.in. z marvelowskiej Czarnej Pantery, i Tamara Lawrence.

Matka walcząca o syna w "Śubuku"

"Śubuk" Jacka Lusińskiego ("Carte blanche", "Minuta ciszy") to kolejna niezwykła, oparta na faktach historia. Główne role zagrali Małgorzata Gorol ("Magnezja", "Plan B", "Twarz") oraz Andrzej Seweryn ("Ostatnia Rodzina", "Różyczka", "Ziemia obiecana", "Rojst" – serial). "Śubuk" jest dramatyczną i bardzo wzruszającą opowieścią o tym, jak wiele może zrobić matka w imię miłości do dziecka. Akcja zaczyna się w 1989 r.  Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej mężczyzną, który chce zmusić ją do aborcji. Dziewczyna zrywa z nim i decyduje się urodzić dziecko. Maryśka uczy się powoli miłości do Kubusia. Wkrótce zostaje wystawiona na trudną próbę. Okazuje się, że Kubuś ma autyzm. W Polsce lat dziewięćdziesiątych niewiele wiadomo o tym zaburzeniu. Maryśka postanawia walczyć o syna. Wierzy, że Kubuś skończy szkołę tak jak inne dzieci. Za drugoplanową rolę w "Śubuku" nagrodę Orła dostał Andrzej Seweryn, który zagrał sąsiada Maryśki i Kubusia. Na film zaprasza serwis PREMIERY CANAL+.

"Masz ci los", czyli gdzie dziadek to schował?

Po znakomitych dramatach pora na komedię, czyli "Masz ci los", reż. Mateusz Głowacki. Brawurowo zagrana przez czołowych polskich aktorów – m.in. Izabela Kuna, Marian Dziędziel, Mikołaj Grabowski i Sonia Bohosiewicz – mocno zaprawiona czarnym humorem opowieść o rodzinnych niesnaskach i chciwości z pogrzebem i cmentarzem w tle. Umiera dziadek, a rodzina, zamiast pogrążyć się w żałobie, zastanawia się, gdzie podział się kupon na loterię. Starszy pan zawsze obstawiał te same liczby i właśnie teraz na nie padła wygrana. Dziadek jest już w grobie, a los – w kieszeni jego garnituru. Rodzina zrobi jednak wszystko, by dorwać się do pieniędzy. Nieobliczalna komedia twórców "Planety Singli" i "Juliusza" gwarantuje rewelacyjną zabawę.

Materiał promocyjny, fot. Paweł Drabik, prod. Canal+ Polska, dystr. Kino Świat 2023

Trzeba być na bieżącą z polskimi filmami. Żeby nie przegapić niczego, warto skorzystać z wygodnej, oferty CANAL+ online i CANAL+ Premiery, która dopasuje się do potrzeb każdego z kinomanów.

CANAL+ online to tysiące seriali i filmów na życzenie oraz informacje i sport na żywo. Dzięki specjalnemu programowi poleceń PODAJ DALEJ można otrzymać tańszy dostęp do serwisu streamingowego. Wystarczy polecić serwis swoim znajomym, wykorzystując indywidualny kod polecający. Za jedno polecenie można otrzymać aż 15 zł rabatu na subskrypcję w kolejnym miesiącu, a osoba, której polecono serwis, od razu zapłaci o 15 zł mniej za pierwszy miesiąc korzystania z CANAL+ online. Podając dalej CANAL+ online można wspólnie ze znajomymi cieszyć się dostępem do najlepszego sportu, filmów i seriali.

Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV, Samsung Smart TV i LG WebOS oraz przystawki Android TV i Apple TV.

Premiery CANAL+ to niezależny serwis z usługą VoD, w którym bez umów i abonamentu można wygodnie i legalnie wypożyczać polskie i zagraniczne hity filmowe, produkcje prosto z kina oraz tytuły, które nie zdążyły jeszcze szeroko zadebiutować w Polsce na wielkim ekranie. Ceny pojedynczych filmów zaczynają się już od 5,99 zł. Wypożyczalnia filmów online dostępna jest przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV, Samsung Smart TV i LG WebOS oraz przystawki Android TV i Apple TV.

Materiał promocyjny marki CANAL+.