Zbliża się wielkie Święto Kina

Ostatni weekend września to cztery gorące filmowe premiery - i niepowtarzalna okazja, żeby obejrzeć je, płacąc za bilet do kina tylko 12 zł.

30 września do kin wchodzi nowy film Jana Holoubka, czyli oparty na faktach „Doppelganger. Sobowtór" z Jakubem Gierszałem i Tomaszem Schuchardtem w rolach głównych. Tego samego dnia premierę mają też „Piła X", okrzyknięta już najbardziej przerażającą częścią serii, hit sci-fi „Twórca" z Johnem Davidem Washingtonem oraz „Moje wielkie greckie wesele 3", czyli kolejna odsłona komedii o szalonej rodzinie Portokalosów.

W tym miesiącu na ekrany kinowe trafiła też nagrodzona w Wenecji, rozgrzewająca publiczną dyskusję „Zielona granica" Agnieszki Holland, a także m.in. „Duchy w Wenecji", czyli wariacja Kennetha Branagha na temat prozy Agaty Christie oraz komedia „Teściowie 2", będąca oczywiście sequelem znakomicie przyjętych „Teściów".

Już 30 września nadarza się okazja, żeby zobaczyć którąś z premier ostatnich tygodni, płacąc za bilet do kina tylko 12 zł. Tego dnia w całej Polsce obchodzone jest bowiem wielkie Święto Kina. W tym jednym dniu w roku duże multipleksy i małe kina studyjne jednoczą siły pod patronatem PISF. W akcji bierze udział ponad 250 kin w całej Polsce, ich pełną listę można znaleźć na stronie www.swietokina.com.

To już ósma edycja tego wydarzenia. W zeszłym roku zebrało ono przed wielkim ekranem pół miliona widzów. Byli wśród nich i kinomaniacy, korzystający z okazji, by znacznie taniej niż zwykle obejrzeć premierowe hity, i ci, którzy postanowili sprawdzić, czy seans w ciemnej sali z wielkim ekranem faktycznie daje doznania nieporównywalne z kinem domowym. Czy w tym roku uda się pobić rekord i zgromadzić na Święcie Kina jeszcze więcej osób? Przekonamy się 30 września!

Zobacz wideo

Materiał promocyjny Organizatorów Święta Kina