Tam, gdzie muzyka łączy się z wolnością. Idą za głosem serca i talentu

Mocne, energetyczne bity i słowa, które dodają odwagi - taki jest nowy utwór Aviego, czyli "Grand Prix". Artysta rapuje o wartościach, o które zawsze warto walczyć. Klimatyczny, wciągający jak film teledysk, opowiada historię dwóch przyjaciół marzących o sukcesie na bokserskim ringu. Na marzeniach jednak się nie kończy, oni po prostu idą po swoje. W świecie sportu, tak jak w muzyce, liczą się praca, konsekwencja i talent.

"Nie bój się działać pod prąd i sięgaj po najwyższe cele! Sprawdź mój najnowszy klip »Grand Prix«!" – napisał Avi na swoim profilu instagramowym @avi-sycylijczyk. Avi to jeden z najważniejszych i powszechnie poważanych polskich raperów. Muzyk swoją twórczością zaskarbił sobie uznanie fanów, którzy wiedzą, że mogą zawsze liczyć na jego talent. Teraz Avi wziął udział w projekcie PUMA Talents. Marka uroczyście obchodzi swoje 75. urodziny i wspiera talenty sportowe oraz muzyczne.

Liczy się sztuka

 Avi ma na swoim koncie trzy świetne albumy, które nagrał z Louisem Villainem – "Zbiór pieśni sycylijskich", "Spis dzieł sycylijskich" i "Akademia Sztuk Pięknych". Zapewniły mu poczesne miejsce na polskiej scenie rapowej. 31 marca 2023 r. artysta wydał solowy album "Mały Książę", który już w maju pokrył się platyną.

 Avi daje się poznać przede wszystkim poprzez swoją sztukę. Wywiadów udziela oszczędnie. Gdy jednak decyduje się na rozmowę, wtedy szczerze opowiada o swojej drodze życiowej i artystycznej. O walce z uzależnieniami i o tym, dlaczego warto iść za swoim powołaniem, choć droga ta może być trudna. Jak się okazuje, jedną z jego mocnych fascynacji jest sport. Raper skończył psychologię, interesował się mocno psychologią sportu i miał moment w życiu, gdy chciał zostać dziennikarzem sportowym. Zawodowo pisana mu była jednak muzyka. Można śmiało powiedzieć, że poszedł za głosem serca i wybrał artystyczną wolność.

PUMA Talents to projekt, wspierający młodych, zdolnych wykonawców, którzy nie boją się iść pod prąd oraz pokazujący, że talent nie zawsze idzie w parze z popularnością i akceptacją otoczenia. Gdy jednak idzie się jego śladem, wszystko może stać się możliwe. Wtedy "sky is the limit", i idzie się zawsze coraz szybciej, czyli "forever" i "faster". W poprzednich latach ambasadorami marki byli m.in. raperzy Hodak i Kukon oraz Daria Zawiałow, która zaprosiła do współpracy Ralpha Kaminskiego i Schaftera. Za każdym razem efektem muzycznej współpracy są inspirujące utwory i teledyski. Ten rok należy do Aviego, któremu w klipie towarzyszy inna coraz ważniejsza na scenie muzycznej postać, czyli Jann.

materiał promocyjny

"Interesują mnie nagrody główne"

Słowa "Grand Prix" napisał Avi. "Interesują mnie nagrody główne, Sam szanuję to złoto na szyi, Ale wiesz, że nie takie kupne, Tylko takie, co sami zdobyli" – tak zaczyna się tekst utworu. Teledysk opowiada historie dwóch chłopaków z warsztatu samochodowego, którzy pasjonują się boksem. Po pracy trenują w garażu. Nie odpuszczają, stawiają wszystko na jedną kartę. Są tu wielkie emocje i gra o wysoką stawkę, nocne miasto i szybkie motocykle. Avi gra rolę menadżera młodych sportowców, a jako sędzia na ringu pojawia się Jann.

"Jak widzisz cel, no to biegnij. W końcu zdobędziemy Grand Prix" – brzmią słowa utworu. Avi wplótł w tekst postaci takich sportowych gigantów jak legendarny piłkarz Diego Maradona czy mistrz Formuły 1, Lewis Hamilton. Oni szli pod prąd i nie zważali na konwencje. Dzięki temu Maradona strzelił gola ręką i zapewnił Argentynie awans do półfinału Mundialu w 1986 r., a Hamilton zdobył rekordową liczbę tytułów mistrzowskich.

Liczą się pasja i wytrwałość!

 "Grand Prix" w warstwie tekstowej, muzycznej i fabularnej nawiązuje do hasła Pumy, czyli Forever. Faster (Zawsze. Szybciej). To synonim motywacji, walki o przyszłość i dążenia do doskonałości mimo wszystko. Liczy się pasja i wytrwałość. W ten sposób Puma zagrzewa do pokonywania słabości i sportowej walki o lepsze jutro.  Avi jest tu uosobieniem hasła "Forever", ponieważ jest wierny swojej artystycznej drodze. Fani cenią go za autentyzm i bezkompromisowość. Z kolei Jann jest na początku muzycznej drogi. Jego talent wystrzelił niedawno i nabiera szalonego rozpędu. On jest tu uosobieniem hasła "Faster". Jann znalazł się na ustach wszystkich po tegorocznych preselekcjach do konkursu Eurowizji. Podbił publiczność piosenką "Gladiator" i ostatecznie w wyścigu na eurowizyjną scenę zajął drugie miejsce. Na konkurs nie pojechał, ma za to stale rosnącą grupę fanów i nieustannie koncertuje.

materiał promocyjny

"Witaj w elicie. My tu gramy, póki nie przerwie sędzia. I albo poświęcisz temu życie Albo poszukaj innego zajęcia" – słowa, które napisał Avi do "Grand Prix" brzmią jak motto każdego bezkompromisowego artysty i sportowca. Puma połączyła w "Grand Prix" twórców niepokornych i nieoczywistych, którzy na swojej artystycznej drodze hołdują podobnym wartościom. Utwór opowiada o pasji i sporcie, z którym Puma jest mocno związana od 75 lat. "Grand Prix" wyprodukował Magiera, reżyserem teledysku jest Piotr Kujda, a za zdjęcia odpowiada Igor Połaniewicz.

PUMA jest jedną z wiodących na rynku marek sportowych, projektującą i sprzedającą obuwie, odzież oraz akcesoria. Od 75 lat nieustannie buduje reputację producenta tworzącego najlepsze produkty dla sportowców na całym świecie. W swojej ofercie PUMA posiada produkty z linii lifestyle i performance w kategoriach: piłka nożna, bieganie, trening, koszykówka, golf oraz sporty motorowe. Marka od lat angażuje się w ekscytujące współprace ze znanymi projektantami, przenosząc sport do kultury oraz mody ulicznej.

materiał promocyjny

Materiał promocyjny marki PUMA.