Kultura przy kawie! Eleganckie kubki i filiżanki z dziełami znanych malarzy

AT
28.03.2018 16:00
Kolaż / Materiały partnerów

Kolaż / Materiały partnerów (Kolaż / Materiały partnerów)

Jesteś pasjonatem sztuki i chciałbyś obcować z wybitnymi dziełami na co dzień? Postaw na oryginalną zastawę stołową opatrzoną fragmentami obrazów znanych malarzy! Zobacz kubki i filiżanki inspirowane twórczością van Gogha, Klimta i Renoira.

Vincent van Gogh

Vincent van Gogh to holenderski twórca epoki postimpresjonizmu, który uważany jest za jednego z najwybitniejszych malarzy w historii. Nie był on niestety doceniany za życia, a sławę zyskał dopiero po stosunkowo wczesnej śmierci (zmarł w wieku 37 lat). Twórczość Vincenta van Gogha postrzegana jest jako wyjątkowa, a jego obrazy należą do jednych z najbardziej rozpoznawalnych i wartościowych dzieł sztuki na świecie. Choć podczas całego życia artysta namalował wiele portretów i pejzaży, to największą popularnością wciąż cieszą się jego sławne słoneczniki, których motyw często pojawia się na różnego rodzaju produktach użytku codziennego.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów

Gustav Klimt

Gustav Klimt to austriacki malarz oraz grafik, który jest uznawany za prekursora modernizmu oraz jednego z najwybitniejszych twórców secesji. W jego dziełach dominuje przede wszystkim złoto oraz bogata ornamentyka, wyrażające bogactwo i złożoność epoki, w której tworzył. Gustav Klimt dążył do namalowania obrazu wolnego od jakichkolwiek konwencji, dlatego odrzucał wszelkie panujące ówcześnie reguły, kierując się jedynie swoją inwencją twórczą. Najbardziej znanym obrazem artysty jest Pocałunek , który przedstawia parę objętych kochanków. Teraz jego dzieła możemy podziwiać także na porcelanowych naczyniach, każdego dnia na nowo odkrywając wielki talent malarza.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów

Auguste Renoir

Auguste Renoir to jeden z czołowych twórców epoki impresjonizmu. Był on malarzem bardzo płodnym, który podczas swojej długiej kariery namalował około 6000 obrazów. Artysta w swoich dziełach skupiał się przede wszystkim na jasnych, czystych barwach oraz na harmonijnych formach i kształtach. Najczęściej malował on kwiaty, kobiety oraz dzieci, nie poświęcając tak dużo uwagi malarstwu pejzażowemu. Auguste Renoir starał się tworzyć obrazy przyjemne, wesołe i ładne, ponieważ uważał, że życie dostarcza nam wystarczająco dużo przykrych doświadczeń, wobec czego nie należy malować rzeczy smutnych oraz brzydkich.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów

Zobacz także stylowe ekspresy do kawy!

Więcej o: