Wiedźmin - co już wiemy o nowym serialu Netflix? Krótkie podsumowanie

Aleksandra Trąbińska
22.05.2018 15:30
fot. www.magnapolonia.org

fot. www.magnapolonia.org (autor: brak informacji)

Wiedźmin to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier Netflixa. Od czasu do czasu pojawiają się nowe fakty na temat serialu, które jednak często giną w natłoku innych informacji. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótkie podsumowanie, zawierające wszystkie najnowsze wieści. Sprawdźcie!

Kiedy świat obiegła informacja, że Netflix zrealizuje Wiedźmina w formie serialu, fani sagi nie posiadali się ze szczęścia. Jednakże poza pozytywnymi emocjami szybko pojawiło się także wiele obaw. Wielbiciele Sapkowskiego zaczęli zastanawiać się czy Netflix wiernie odtworzy świat przedstawiony w powieściach i czy precyzyjnie wykorzysta materiał źródłowy. I choć Netflix do tej pory nie wiele zdradził na temat produkcji, to już sama showrunnerka i scenarzystka (Lauren S. Hissrich) regularnie dzieli się na swoim Twitterze wieloma przydatnymi dla fanów informacjami

Jak wielokrotnie podkreślała artystka, która już jakiś czas temu zaczęła czytać powieści Sapkowskiego, serialowy Wiedźmin z pewnością spełni oczekiwania miłośników książek o Geralcie z Rivii. Hissrich zapewnia, że serial będzie bazował na ośmiotomowej sadze i że będzie bardzo zbliżony do pierwowzoru. Scenarzystka obiecuje, że fani Wiedźmina nie będą zawiedzeni. 

Polacy współpracujący przy serialu

Choć na początku sceptycznie podchodził on do całego projektu, to pomimo wcześniejszego uprzedzenia postanowił uczestniczyć w produkcji jako konsultant kreatywny. Mowa oczywiście o Andrzeju Sapkowskim, który finalnie stwierdził, że cieszy się z serialowej adaptacji Netflixa i jest bardzo zadowolony ze współpracy z całym zespołem. Niedawno spotkał się on także z Lauren S. Hissrich, która w kwietniu przyjechała do Polski, by czerpać z naszego kraju artystyczne inspiracje. 

Innym Polakiem, który odegra ważną rolę w pracy nad serialem, jest Tomasz Bagiński. Już wcześniej miał on okazje współpracować przy projekcie związanym z Wiedźminem, jako reżyser animacji dla CD Projekt RED (gry z serii dostępne poniżej). Teraz Bagiński będzie zajmował się efektami specjalnymi oraz wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek pierwszego sezonu. 

Na jakim etapie są prace?

Jak dowiedzieliśmy się ostatnio od Lauren S. Hissrich, ukończyła już ona pierwszą wersję scenariusza do epizodu pilotażowego, którego fragmenty regularnie zamieszcza na swoim Twitterze. Jak zdradza showrunnerka liczy on aż 78 stron! Niestety nadal nie znamy obsady i choć internauci prześcigają się w typowaniu aktorów, którzy zostaną obsadzeni w poszczególnych rolach, to wciąż brakuje oficjalnych informacji na ten temat.  

Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Na konferencji See What’s Next w Rzymie Netflix zdradził, że pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków, z których każdy potrwa mniej więcej godzinę. Zdjęcia rozpoczną się w ostatnim kwartale 2018 roku bądź na początku 2019, co oznacza, że serial o Wiedźminie obejrzymy najprawdopodobniej dopiero w roku 2020. Netflix zapowiedział też, że zdjęcia będą kręcone nie w Stanach Zjednoczonych, a w Europie wschodniej. Czy zobaczymy na nich też Polskę? Jeszcze nie wiadomo.

Więcej o: