Vincent van Gogh dostępny za grosze! Tanie reprodukcje oraz niedrogie akcesoria

AT
28.05.2018 15:00
Materiały partnerów

Materiały partnerów

Vincent van Gogh to jeden z najbardziej znanych na świecie twórców. Niedoceniany za życia, teraz zaliczany do grona najwybitniejszych malarzy wszechczasów.

Vincent van Gogh urodził się w połowie XIX wieku, a dokładnie w roku 1853. Przez całe życie cierpiał na zaburzenia psychiczne objawiające się stanami lękowymi, które z wiekiem nasilały się coraz bardziej. Twórca zmarł w wieku 37 lat (prawdopodobnie w wyniku samobójstwa) jako niezamożny i niedoceniany malarz.

Van Gogh był artystą bardzo płodnym, który podczas stosunkowo krótkiego okresu twórczości stworzył ponad dwa tysiące dzieł. Zaliczany jest on do malarzy postimpresjonistycznych, chociaż jego okazały dorobek ciężko jest jednoznacznie sklasyfikować i przypisać do jednej kategorii artystycznej. Twórczość van Gogha miała znaczący wpływ na sztukę XX wieku, która czerpała z emocjonalnie naładowanych dzieł artysty.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów 

Choć początkowo Vincent van Gogh w swoich obrazach używał przeważnie ciemnych tonacji, to w późniejszym okresie w jego twórczości możemy zauważyć żywość i świetlistość koloru. Poprzez intensywne, ostre barwy podkreślał on symboliczne znaczenie natury, nadając jej bardziej ekspresyjny wyraz. Artysta podczas całego życia stworzył wiele portretów oraz pejzaży, lecz największą popularnością wciąż cieszą się jego sławne słoneczniki, których motyw często pojawia się na różnego rodzaju eleganckich filiżankach czy stylowych kubkach.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów 

Vincent van Gogh niedoceniany za życia, dziś jest jednym z najbardziej znanych twórców w historii. Jego prace osiągają niebotycznie wysokie ceny, a powszechnie dostępne reprodukcje obrazów cieszą się dużą popularnością. Rozpoznawalne motywy z najbardziej znanych prac artysty możemy znaleźć także na produktach codziennego użytku tj. etui na wizytówki, kosmetyczki czy torebki.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów 

Zobaczcie jeszcze więcej dzieł Vincenta van Gogha!Więcej o: