Niedrogie reprodukcje obrazów Rubensa. Zobacz najbardziej znane dzieła mistrza!

AT
29.05.2018 12:50
Kolaż / Materiały partnerów

Kolaż / Materiały partnerów (Kolaż / Materiały partnerów)

Paul Peter Rubens to malarz, który należy do grona najwybitniejszych twórców wszech czasów. Jego obrazy wyceniane są na miliony dolarów i klasyfikują się do najdroższych dzieł świata. Zobaczcie znakomite reprodukcje znanych dzieł mistrza i wyposażcie się w niedrogie repliki!

Paul Peter Rubens uznawany jest za jednego z najwybitniejszych twórców epoki baroku. Żyjący na przełomie XVI i XVII wieku malarz, zapisał się na kartach historii jako niezrównany kolorysta, który dzięki swojemu indywidualnemu stylowi i nowatorskiemu podejściu do kompozycji barw wywarł duży wpływ na malarstwo flamandzkie, angielskie oraz francuskie.

Paul Peter Rubens przez 40 lat swojej aktywności twórczej namalował ponad 2000 wybitnych obrazów. Co ciekawe, nie wszystkie stworzył samodzielnie. Rubens otworzył pracownię, w której młodzi malarze mogli się wykazać, malując obrazy według projektu i wskazówek mistrza. Sam artysta, który miał nie tylko znakomity warsztat malarski, ale także ogromny talent, w swoich dziełach potrafił oddać znamienne cechy baroku, który charakteryzował się niepokojem i wewnętrznym rozdarciem, widocznym w zachowaniu ludzi, przepychem, dynamizmem oraz zmysłowością. 

Kolaż / Najbardziej znane dzieła Rubensa / Materiały partnerówKolaż / Najbardziej znane dzieła Rubensa / Materiały partnerów 

Rubens zajmował się przede wszystkim malarstwem religijnym oraz mitologicznym, a także damskimi i męskimi portretami. W swoich obrazach starał się ukazać piękno kobiecego ciała, które według barokowych ideałów urody, odznaczało się krągłymi, obfitymi kształtami. Dzieła Paula Petera Rubensa wyróżnia przede wszystkim kontrast jasnych i ciemnych barw oraz silnie akcentowany światłocień.

Kolaż / Najbardziej znane dzieła Rubensa / Materiały partnerówKolaż / Najbardziej znane dzieła Rubensa / Materiały partnerów 

Choć większość wybitnych malarzy za życia żyło w biedzie, a docenieni zostawali zazwyczaj dopiero po śmierci (np. Vincent van Gogh, Jan Vermeer czy Henri de Toulouse-Lautrec), to Rubensa nie możemy zaliczyć do tego grona. Pomimo tego, że był on prekursorem nowego stylu w sztuce, szybko zyskał dużą popularność, trafiając w gusta ówczesnych klientów. Po kilku stuleciach dzieła Rubensa wciąż cieszą się ogromnym uznaniem, czego najlepszym dowodem jest fakt, że znajdują się na liście najdroższych obrazów świata. "Rzeź Niewiniątek" namalowana przez niego w 1611 roku została sprzedana na początku wieku XXI za ponad 76 milionów dolarów. 

Więcej o: