Marylin Monroe i Audrey Hepburn - plakaty z ikonami kobiecości XX wieku

AT
29.10.2018 12:00
Kolaż / Źródło: www.posteri.bg, autor: brak informacji

Kolaż / Źródło: www.posteri.bg, autor: brak informacji

Marylin Monroe i Audrey Hepburn to dwie ikony kobiecości. Każda inna, obie równie popularne. Zobaczcie plakaty z wizerunkami tych dwóch ponadczasowych gwiazd i zainspirujcie się ich stylem.

Marylin Monroe

Marilyn Monroe, a właściwie Norma Jeane Mortenson, to aktorka, która jest synonimem kobiecości. Seksowna blondynka z pięknym uśmiechem i charakterystycznym pieprzykiem nad górną wargą, stała się ikoną światowej popkultury. Marylin uważana jest za symbol seksu, który pomimo upływu lat nic nie stracił na swojej aktualności. Modelka, piosenkarka i gwiazda filmowa niedawno została uznana przez magazyn People oraz TV Guide Network za najseksowniejszą kobietę świata, a  American Film Institute umieścił ją na 6 miejscu na liście najlepszych aktorek wszech czasów. Marylin Monroe to postać, która jest inspiracją dla wielu artystów. Jej osoba była przedmiotem wielu książek, filmów oraz utworów muzycznych. Teraz możemy mieć jej wizerunek także w formie plakatu.

Kolaż / Źródło: www.chcemywiedziec.pl / Materiały partnerówKolaż / Źródło: www.chcemywiedziec.pl / Materiały partnerów 

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn, a właściwie Audrey Kathleen Ruston, potrzegana jest przede wszystkim jako ikona stylu i elegancji. Aktorka, modelka i tancerka znana z takich produkcji jak  Historia zakonnicy (1959), Śniadanie u Tiffany’ego (1961), Szarada (1963), My Fair Lady (1964) czy Doczekać zmroku (1967) zaliczana jest do grona najbardziej cenionych aktorek XX wieku. Audrey Hepburn uważana jest także za alternatywny ideał kobiecości, który zamiast bujnych kształtów i porażającego seksapilu (jak w przypadku Marylin Monroe) charakteryzuje się szczupłą czy wręcz nawet chłopięcą sylwetką. Jest wzorem do naśladowania dla wielu kobiet oraz inspiracją dla współczesnych artystów i projektantów mody.

Kolaż / Źródło: www.amazon.fr / Materiały partnerówKolaż / Źródło: www.amazon.fr / Materiały partnerów 

Zobaczcie także biografie opowiadające o życiu Marylin Monroe i Audrey Hepburn.

Więcej o: