5 najlepszych seriali Showmax, których nie obejrzysz na Netflixie

AT
16.07.2018 13:30
Kolaż / Źródło: www.amazon.com / www.upflix.pl / www.allegro.pl

Kolaż / Źródło: www.amazon.com / www.upflix.pl / www.allegro.pl (autorzy: brak informacji)

Choć Netflix to platforma, która w Polsce wciąż cieszy się największą popularnością, to jednak nie znajdziemy na niej wielu wartych uwagi seriali. "Opowieść podręcznej", "Fargo" czy "Mr Robot" to produkcje dostępne na jedynie na Showmax.

Opowieść podręcznej

Serial, który zyskał miano najlepszej produkcji ostatnich lat i odbił się szerokim echem na całym świecie - szczególnie w środowiskach feministycznych. Stworzony na podstawie powieści Margaret Atwood wydanej w 1985 roku, został nagrodzony dwoma Złotymi Globami oraz ośmioma statuetkami Emmy. "Opowieść podręcznej" to historia osadzona w niedalekiej przyszłości w państwie powstałym na terenie USA, gdzie panowanie przejęła pseudochrześcijańska organizacja. Kobiety są tam traktowane przedmiotowo, a ich rola sprowadza się jedynie do rodzenia dzieci nieznajomym mężczyznom, którzy sprawują nad nimi władzę.

 

Fargo

Amerykański miniserial stworzony przez Noaha Hawleya, który wzorował się na kultowym filmie braci Coen z 1996 roku o tym samym tytule. Wbrew pozorom nie jest to kontynuacja fabuły pierwowzoru stworzonego w latach 90., lecz tylko luźna inspiracja, której akcja rozgrywa się w podobnym miasteczku i z podobnymi postaciami. Głównym bohaterem serialu "Fargo" jest Lester Nygaard - agent ubezpieczeniowy mieszkający w małej miejscowości w Minnesocie. Wiedzie on zwykłe, nudne życie, które całkowicie zmienia się w momencie, gdy poznaje tajemniczego Lorne Malvo.

 

Jerycho

Serial, który stał się znany przede wszystkim za sprawą telewidzów, protestujących przeciwko zakończeniu serii jedynie po pierwszym sezonie. Fani z całego świata przekonali producenta do stworzenia kolejnych odcinków, które teraz możemy oglądać na Showmax. "Jerycho" to serial o postnuklearnej rzeczywistości, pokazanej z perspektywy mieszkańców małego miasteczka w Kansas, którzy starają się przetrwać  po zamachach atomowych na USA. Strach i zagubienie budzą w nich najgorsze cechy, o które nigdy by się nie podejrzewali. 

 

Dr House

Znany na całym świecie serial, który stał się już pozycją kultową. Osiem sezonów opowiadających o genialnym (choć zgryźliwym) lekarzu to produkcja, która zapewniła Hugh Lauriemu - odtwórcy roli głównej - sławę oraz uwielbienie milionów widzów. "Dr House" jest serialem medycznym jedyny w swoim rodzaju, a to wszystko dzięki wyjątkowemu bohaterowi. Cyniczny i uzależniony od leków doktor jest przeciwieństwem znanych nam z innych produkcji altruistycznych lekarzy, dla których najważniejsze jest dobro pacjenta. 

 

Mr Robot

Zdobywca dwóch Złotych Globów oraz dwóch statuetek Emmy, przez wielu znawców określany jest jako jeden z najlepiej wyreżyserowanych seriali. Wyróżniający się przede wszystkim nietypową dla tego rodzaju produkcji narracją voice over, "Mr Robot" oferuje widzom przeżycie do tej pory niedostępne w klasycznych realizacjach telewizyjnych. Główny bohater serialu (Elliot Alderson) jest cierpiącym na fobię społeczną specjalistą od cyberbezpieczeństwa w dużej korporacji. Razem z tajemniczym anarchistą - tytułowym Mr Robotem - chce zniszczyć amerykańskie korporacje, ratując w ten sposób przyszłość świata oraz wolność społeczeństwa.