Przewodniki turystyczne po najpopularniejszych stolicach Europy. Już od 15 zł!

AT
09.07.2019 10:00
fot. Shutterstock

fot. Shutterstock (fot. Shutterstock)

Rzym, Paryż, Londyn - to właśnie te stolice należą do najczęściej odwiedzanych w Europie. Zobaczcie niedrogie i poręczne poradniki turystyczne, które pomogą wam w wyborze najciekawszych zabytków oraz nietuzinkowych atrakcji.

RZYM

fot. Shutterstockfot. Shutterstock 

Rzym to jedno z europejskich miast najczęściej wybieranych przez turystów. Doceniane jest nie tylko za liczne zabytki, które liczą sobie nawet kilka tysięcy lat, ale także za niepowtarzalny klimat i wyjątkową atmosferę. Butiki znanych projektantów mody, liczne imprezy kulturalne i oczywiście wyśmienita włoska kuchnia - to tylko niektóre z wielu atrakcji, które oferuje nam Rzym. Jak jednak zwiedzić wszystkie warte obejrzenia miejsca, będąc w tym mieście po raz pierwszy? Najlepiej wspomóc się przewodnikiem turystycznym, który podpowie nam jakich atrakcji nie powinniśmy pominąć! W prezentowanych poniżej poradnikach znajdziemy nie tylko oczywiste zabytki tj. Bazylika Św. Piotra, Koloseum czy Panteon, ale także najlepsze restauracje, niskobudżetowe sklepy, klimatyczne kawiarnie oraz kameralne miejsca nieoblegane przez turystów.  

PARYŻ

fot. Shutterstockfot. Shutterstock 

Paryż to jedno z tych miejsc, do których trzeba pojechać przynajmniej raz w życiu. Jest to znakomity kierunek na kilkudniowy "city break", podczas którego możemy zwiedzić  Luwr, zobaczyć katedrę Notre Dame i odpocząć na Polach Marsowych z widokiem na wieżę Eiffla. W trakcie wycieczki warto jednak skorzystać z pomocy turystycznego przewodnika, który wskaże nam także inne równie ciekawe, choć trochę mniej znane atrakcje - oryginalne muzea i galerie, romantyczne zaułki oraz miejsca z wyborną francuską kuchnią. Przewodniki bogate w mapy, zdjęcia i krótkie opisy, pozwalają w prosty sposób odnajdywać poszczególne obiekty, zapewniając nam swobodę i niezależność podczas zwiedzania.

LONDYN

fot. Shutterstockfot. Shutterstock 

Londyn to miasto, które rok w rok przyciąga miliony turystów. Uwielbiane za majestatyczne budynki, piękne parki oraz wspaniałe zabytki, zachwyca i fascynuje wszystkich podróżników. Wybierając się do Londynu, poza popularnymi atrakcjami, takimi jak: Pałac Buckingham, London Eye, Hyde Park czy Tate Modern, warto także postawić na niebanalne miejsca i nietypowe aktywności. By móc poczuć prawdziwą, lokalną atmosferę należy wybrać się na miejscową imprezę, wypić piwo w tradycyjnym angielskim pubie oraz przejechać się jedną z niezliczonych linii londyńskiego metra. Najlepiej zaplanować te wszystkie atrakcje za pomocą przewodnika, dzięki któremu dowiemy się czego szukać poza głównymi szlakami turystycznymi, i który podsunie nam pomysły na spędzenie wieczoru oraz zapozna z ciekawostkami dotyczącymi historii i kultury Londynu.

Zobacz także przewodniki po Pradze, Lwowie, Berlinie i Budapeszcie!

Więcej o: