3 miniseriale HBO, które warto nadrobić latem

AT
28.08.2018 09:15
fot. Shutterstock

fot. Shutterstock (fot. Shutterstock)

Miniseriale to znakomite rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na oglądanie wielosezonowych produkcji. Kilkuodcinkowe serie, które możemy przyrównać do rozbudowanego filmu, gwarantują wysoką jakość, bez zbędnego rozciągania historii i wątków. Specjalnie dla was wybraliśmy 3 najlepsze miniseriale HBO, które warto nadrobić w te wakacje. Sprawdźcie!

Wielkie kłamstewka

W małym, nadmorskim miasteczku Monterey wszystko wydaje się idealne. Dobrze sytuowane rodziny, mieszkające w pięknych domach na przedmieściach, wiodą szczęśliwe, niezakłócane większymi problemami życie. Jednak, gdy pewnego dnia dochodzi do zbrodni, okazuje się, że na pozór spokojni mieszkańcy miasteczka skrywają wiele tajemnic. 

 

Siedmioodcinkowy miniserial HBO, stworzony na podstawie powieści Liane Moriarty, zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji. Produkcja trafnie przedstawiająca mit perfekcyjnego życia na amerykańskich przedmieściach, zyskała przychylność krytyków, stając się jednym z najpopularniejszych seriali HBO. Gwiazdorska obsada (w rolach głównych m.in. Reese Witherspoon oraz Nicole Kidman) oraz znakomita realizacja przyczyniły się do ogromnego sukcesu Wielkich kłamstewek, zapewniając widzom rozrywkę na najwyższym poziomie.

Ocena na Filmweb: 8,2

Długa noc

Nasir Khan to nowojorski student pochodzenia pakistańskiego, który po nocy spędzonej z młodą dziewczyną zostaje oskarżony o jej morderstwo. Chłopak musi stawić czoła amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości, w czym pomaga mu adwokat John Stone (John Turturro). Czekając na proces, Nasir Khan trafia do aresztu, gdzie styka się z więzienną przemocą.

 

Długa noc to kolejny miniserial HBO, który z pewnością warto zobaczyć. Stworzony przez Stevena Zailliana oraz Richarda Price'a kryminał z elementami dramatu sądowego i thrillera psychologicznego zmusza do refleksji nad wszechobecnymi uprzedzeniami rasowymi. Genialna produkcja poddaje analizie jednak nie tylko społeczną dyskryminację, ale także pełen słabości amerykański system wymiaru sprawiedliwości.

Ocena na Filmweb: 7,7

Kto się odważy 

Młody Nick Wasicsko (Oscar Isaac) obejmuje stanowisko burmistrza w Yonkers - niedużym mieście położonym w Stanach Zjednoczonych. Już na samym początku kadencji przed głównym bohaterem piętrzą się problemy. Jego decyzje spotykają się z dużym protestem i przyczyniają się do obywatelskiego kryzysu oraz szerzenia się przemocy na tle rasowym. 

 

Oparty na faktach miniserial HBO to niekwestionowany hit. Realistyczny, dobrze napisany i wciągający, porusza istotne społecznie wątki, w niezwykle ciekawy sposób przedstawiając prawdziwe wydarzenia. Kto się odważy to produkcja, która znakomicie oddaje ludzkie emocje oraz społeczno-polityczne mechanizmy rządzące społeczeństwem.

Ocena na Filmweb: 7,7

Więcej o:

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (1)

  • danuel

    Oceniono 4 razy 4

    Jak już robicie przedruki starych artykułów to przynajmniej zmieńcie tytuł. Taka podpowiedź - lato już się kończy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX