Wakacyjne nowości filmowe na HBO GO: Wonder Women, Thor: Ragnarok i wiele, wiele innych

AT
28.08.2018 09:45
Kolaż / Źródło: www.upflix.pl, autor: brak informacji / www.amazon.com, autor: brak informacji

Kolaż / Źródło: www.upflix.pl, autor: brak informacji / www.amazon.com, autor: brak informacji (Kolaż / Źródło: www.upflix.pl, autor: brak informacji / www.amazon.com, autor: brak informacji)

W te wakacje HBO GO przygotowało dla nas mnóstwo filmowych nowości. W ofercie platformy znajdziemy zarówno wiele świeżych produkcji, jak i kultowe ekranizacje od dawna cieszące się dużą popularnością.

Legion samobójców

Film akcji oparty na komiksach wydawnictwa DC Comics z serii Suicide Squad, który wchodzi w skład serii DC Extended Universe. Produkcja w reżyserii Davida Ayera stała się kasowym hitem - zarobiła blisko 750 milionów dolarów. W role główne wcielili się tu laureaci wielu prestiżowych nagród: dwukrotnie nominowany do Oscara Will Smith, zdobywca Nagrody Akademii Jared Leto, wyróżniona nominacją do Oscara Margot Robbie oraz laureatka Nagrody Akademii Viola Davis. 

Film opowiada o tytułowej drużynie noszącej nazwę "Legion samobójców", powołanej przez amerykańską agencję rządową A.R.G.U.S. Utworzona ekipa składa się z niebezpiecznych przestępców obdarzonych różnymi supermocami, którzy w zamian za zredukowanie wyroku biorą udział w najtrudniejszych rządowych misjach. W skład drużyny wchodzi m.in. szalona Harley Quinn, Deadshot, Kapitan Boomerang, Katana oraz Rick Flagg.

 

Thor: Ragnarok

Amerykański film fantasy inspirowany komiksami Marvela. Wchodzi on w skład III Fazy Marvel Cinematic Universe i jest kontynuacją produkcji Thor z 2011 oraz Thor: Mroczny świat z 2013 roku. W rolę Thora po raz kolejny wcielił się tu uwielbiany przez widzów Chris Hemsworth, obok którego zagrały inne wielkie gwiazdy kina: wyróżniony Złotym Globem Tom Hiddleston, laureatka dwóch Oscarów Cate Blanchett, zdobywca Złotego Globu Idris Elba oraz nominowany do Nagrody Akademii Jeff Goldblum.

Fabuła trzeciej części przygód Syna Odyna skupia się na działaniach Thora, który w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności ląduje na planecie Sakaar. Uwieziony na drugim końcu wszechświata, zostaje zmuszony do wzięcia udziału w turnieju gladiatorów, gdzie stoczy walkę ze swoim przyjacielem Hulkiem. Thor musi jednak jak najszybciej powrócić do Asgardu, aby ocalić świat przed zagładą, którą zamierza na niego sprowadzić żądna władzy Hela. 

 

Wonder Women

Fantastyczny film akcji stworzony na podstawie serii komiksów DC Comics. W tytułową bohaterkę wcieliła się tu ceniona izraelska aktorka Gal Gadot znana m.in. z Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Za rolę w filmie artystka otrzymała statuetkę Saturn (nagrodę przyznawaną przez Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films) w kategorii "najlepsza aktorka".

Fabuła Wonder Women zbudowana jest wokół postaci głównej bohaterki - amazońskiej księżniczki imieniem Diana. Dziewczyna wychowana została na rajskiej wyspie, gdzie od dzieciństwa szkoliła się na niepokonaną wojowniczkę. Gdy jednak pewnego dnia do jej magicznego świata przybywa amerykański pilot Steve Trevor, Diana decyduje się na opuszczenie rodzinnego domu. Księżniczka chce uratować świat przed czekającą go zagładą, będącą wynikiem konfliktu, o którym opowiedział jej poznany lotnik.

 

Król Artur: Legenda miecza

Przygodowy film w reżyserii Guya Ritchiego (znanego m.in. z takich produkcji jak: Przekręt czy Sherlock Holmes), który ze słynnej angielskiej legendy postanowił zrobić wysokiej klasy komedię gangsterską. W postać Króla Artura wcielił się tu Charlie Hunnam, u którego boku zagrały inne gwiazdy: czterokrotny zdobywca nominacji do Złotego Globu Jude Law, dwukrotnie nominowany do Oscara Djimon Hounsou, Astrid Berges-Frisbey oraz Eric Bana.

Film opowiada o Arturze, w którego ręce pewnego dnia wpada niezwykły miecz - Excalibur. Młody mężczyzna, całe dzieciństwo wychowujący się na ulicy, wpada z jego powodu w tarapaty. Zamknięty w areszcie dowiaduje się, że jest synem prawowitego króla Uthera i co za tym idzie powinien zasiadać na tronie. Aktualnie panujący władca Vortigeren postanawia uśmiercić młodego bohatera, bojąc się jego zemsty. Artur, który cudem uchodzi z życiem, decyduje się podjąć walkę o władzę i odzyskanie należnej mu pozycji. 

 

Wśród wakacyjnych nowości, które pojawiły się na HBO GO, znajdziecie także m.in.:

 • Blade Runner 2049
 • Kong: Wyspa czaszki
 • Jack pogromca olbrzymów
 • Na skrzydłach orłów
 • Królewskie wakacje
 • Menashe
 • Ziarno
 • Widzę tylko ciebie
 • Chyba że
 • Złap mnie, jeśli potrafisz
 • Trzy szczyty
 • Co wiecie o swoich dziadkach?
 • Trendy
 • Człowiek z lodu
Więcej o: