10 najwyżej ocenianych seriali HBO według IMDb. Nie tylko Gra o tron!

AT
28.08.2018 10:00
Materiały partnera

Materiały partnera (Materiały partnera)

IMDb to największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów, reżyserów i aktorów oraz innych ludzi związanych z branżą filmową. W serwisie, który należy do grupy najbardziej opinitwórczych porali, znajdziemy wiele informacji dotyczących najróżniejszych produkcji, przeczytamy recenzje, a także ocenimy poszczególne ekranizacje. Zobaczcie 10 seriali HBO znajdujących się najwyżej w rankingu i sprawdźcie, które z nich warto obejrzeć!

1. Gra o tron

Ocena wg IMDb: 9,5/10

Na pierwszym miejscu z zestawieniu IMDb znajduje się oczywiście Gra o tron - kultowy serial HBO, o którym słyszał chyba każdy. Stworzony na motywach bestsellerowej sagi fantasy George'a R.R. Martina Pieśni lodu i ognia, od samego początku bije rekordy popularności. Produkcja, której akcja toczy się w krainie Westeros, opowiada o walce kilku potężnych rodów, chcących przejąć władzę nad całym królestwem. Najnowszy odcinek ósmego (i zarazem ostatniego) sezonu Gry o tron będziemy mogli zobaczyć już w kwietniu 2019 roku na platformie HBO GO.

 

2. Kompania braci

Ocena wg IMDb: 9,5/10

Kolejny serial z niezwykle wysoką oceną. Kompania braci to produkcja zrealizowana na podstawie bestsellerowej powieści Stephena Ambrose'a o tym samym tytule. Opowiada ona historię Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych, która walczyła w bitwie o Ardeny i zdobyła Orle Gniazdo Hitlera w Berchtesgaden. Kompania braci to serial oparty na dziennikach, listach oraz wywiadach z żołnierzami z elitarnej grupy strzelców, którzy dzięki swoim bohaterskim wyczynom stali się legendą. 

 

 3. Prawo ulicy

Ocena wg IMDb: 9,3/10

Serial uznawany przez krytyków za jedno z najważniejszych dzieł XXI wieku. Jego akcja rozgrywa się w Baltimore, a każdy z sezonów serii skupia się na innym problemie związanym z miastem: nielegalnym handlu narkotykami, funkcjonowaniu portu morskiego, polityce samorządowej, systemie oświaty oraz upadku tradycyjnych mediów. W epizodycznych rolach w Prawie ulicy wyreżyserowanym przez Clarka Johnsona pojawiają się prawdziwi policjanci i przestępcy z Baltimore, co czyni serial jeszcze bardziej realistycznym. 

 

4. Rodzina Soprano

Ocena wg IMDb: 9,2/10

Kultowy serial wyprodukowany przez HBO, opowiadający o losach amerykańskiej rodziny włoskiego pochodzenia. Fabuła opiera się przede wszystkim na osobie głównego bohatera Tony'ego Soprano, który jako szef rodzinnej mafii próbuje pogodzić skomplikowane życie rodzinne z zarządzaniem swoim nielegalnym biznesem. Serial w reżyserii David Chase'a, który emitowany był przez 8 lat od 1999 roku, stał się światowym fenomenem oraz zdobywcą wielu prestiżowych nagród (m.in. dwóch Złotych Globów oraz siedmiu statuetek Emmy).

 

5. Detektyw

Ocena wg IMDb: 9/10

Znakomicie oceniany serial, którego głównymi bohaterami są dwaj detektywi - Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey). Byli partnerzy w połowie lat 90. pracowali nad sprawą makabrycznych morderstw w Luizjanie. Po 17 latach od zakończenia śledztwa zostaje popełniona kolejna zbrodnia oparta na podobnym schemacie. Nowi detektywi przydzieleni do sprawy postanawiają zwrócić się o pomoc do Martina Harta i Rusta Cohle'a, którzy opowiadają im o swoim dawnym dochodzeniu.  

 

6. W cieniu

Ocena wg IMDb: 9/10

Serial sensacyjny produkcji HBO Europe, który opowiada o taksówkarzu prowadzącym podwójne życie. Główny bohater Relu Oncescu, który wydaje się być bardzo spokojnym mężczyzną, po godzinach zajmuje się ściąganiem haraczy dla lokalnego gangstera. Stara się ukrywać swoją nielegalną działalność przed żoną i dziećmi, lecz każde kolejne kłamstwo staje się dla niego coraz trudniejsze. Sytuacja komplikuje się, gdy podczas jednego ze zleceń nieumyślnie zabija on człowieka. 

 

7. Przegląd tygodnia

Ocena wg IMDb: 9/10

Przegląd tygodnia to najnowsze show Johna Olivera - jednej z najzabawniejszych postaci sceny telewizyjnej. Znany z programu satyrycznego The Daily Show z Jonem Stewartem, powraca z nową audycją, w której w humorystyczny sposób podsumowuje najważniejsze wydarzenia polityczne tygodnia. Komik przedstawia swój sposób widzenia na wiele społecznych oraz egzystencjalnych kwestii, trafnymi uwagami podbijając serca fanów na całym świecie. 

 

8. Złote życie

Ocena wg IMDb: 9/10

Węgierski serial wyprodukowany przez HBO, który spotkał się z niesamowicie dobrym przyjęciem krytyków. Produkcja porównywana do najlepszych amerykańskich ekranizacji, opowiada o losach rodziny Miklosi borykającej się z problemami finansowymi. Pomimo tego, że znajdują się oni na skraju bankructwa, nie chcą zrezygnować z wystawnego życia, które prowadzą na pokaz. Ich przestępcze poczynania coraz bardziej wpływają na przedstawianą przez nich iluzję idealnej, luksusowej codzienności. 

 

9. Rzym

Ocena wg IMDb: 8,8/10

Serial historyczny, którego akcja rozgrywa się w Rzymie czterysta lat po założeniu republiki. Wbrew pozorom fabuła nie skupia się jednak na wydarzeniach politycznych, które są pokazane dość ogólnie. Zasadniczym zamysłem producentów serialu było przybliżenie obrazu ówczesnego życia Rzymian, z naciskiem na mentalność i zwyczaje mieszkającej w nim ludności. Pokazane jest ono przez pryzmat głównych bohaterów - Lucjusza Vorenusa i Tytusa Pullo, wokół których toczy się cała akcja. 

 

10. Gomorra

Ocena wg IMDb: 8,7/10

Serial kryminalny oparty na motywach powieści Roberta Saviano, który opowiada o tajemnicach włoskiej mafii sprawującej władzę w Neapolu. Głównym bohaterem jest tu Ciro Di Marzio, który przejmuje kontrolę nad organizacją, kiedy jej przywódca Pietro Savastano trafia do więzienia. W walce o władzę biorą udział również żona Savastano, a także jego największy rywal - Salvatore Conte.

 
Więcej o: