Plakat filmowy - oryginalna ozdoba wnętrza dla każdego fana kina

KJ-Ż
13.09.2018 15:03
plakaty filmowe

plakaty filmowe (materiały partnera)

Plakat filmowy musi być widoczny i rzucający się w oczy. Powinien zachęcić widza do wejścia do kina, kupienia biletu i zobaczenia filmu, który reklamuje. Wiele plakatów zapowiadających kultowe filmy, zapisało się w świadomości miłośników filmów wyświetlanych na srebrnym ekranie.

Plakat filmowy to bez wątpienia jedna z niezwykłych form sztuki. To nie tylko reklama filmu, uwypuklenie jego walorów oraz przedstawienie aktorów, którzy w nim grają to również niezwykłe dzieło graficzne, które powinno zapadać w pamięć. Przed laty, wybitnymi twórcami plakatu filmowego byli Polacy. To własnie w naszym kraju pod koniec lat 40. XX wieku narodziła się niezwykła i utalentowana grupa twórców, nazwana dwadzieścia lat później "Polską Szkoła Plakatu". Była to grupa artystów, która zdobyła międzynarodową sławę tworząc plakaty artystycznych wydarzeń, takich jak filmy, przedstawienia, a nawet wydarzenia polityczne. Ich prace cechują niezwykłym poczucie humoru, ironia i nowatorstwo. Dzięki swoim pracom  uzyskali oni międzynarodową sławę i stali się inspiracją dla wielu późniejszych twórców z całego świata. Za najwybitniejszych twórców plakatów uważa się m.in. Józefa Mroszczaka oraz Henryka Tomaszewskiego, którzy na warszawskiej ASP prowadzili katedrę plakatu. Plakaty Polskich twórców z pewnością różniły się od tych rodem z Hollywood, jednak obrazki z epoki niezapomnianych lat 80. i 90. ubiegłego wieku również są warte uwagi.

Plakaty filmowe

Plakaty filmowePlakaty filmowe materiały partnerów

Plakat filmowy, na którym widnieją bohaterowie ulubionego filmu to świetna dekoracja wnętrza dla każdego maniaka kina. Obrazy takie jak "Black Swan", Dirty Dancing" czy "Casablanca" zapisały się w świadomości widzów na całym świecie, bez względu na wiek. Taki plakat to również świetny pomył na prezent, nawet dla kogoś kto nie spędza kilkunastu godzin dzienne śledząc nowości kinowe. W sklepach możesz znaleźć również plakaty ze znanych i lubiany seriali, takich jak wciągając i kultowi "Przyjaciele" czy niezapomniany "Dexter". Rysunek na ścianę z kultowymi filmami z pewnością przywoła niezwykłe wspomnienia i wzbudzi pozytywne emocje. 

Plakaty z ikonami kina 

Plakaty z ikonami kinaPlakaty z ikonami kina materiały partnera

W latach 90. ubiegłego wieku, dziewczyny oklejały ściany i drzwi swoich pokoi plakatami idoli, wyciętymi z kolorowych gazet. Dzisiaj wybierają idolki - silne kobiety o mocnym charakterze, gwiazdy kina. Jeśli nie masz ulubionego filmu, z pewnością inspirujesz się jedną z nich. Również dla ciebie znaleźliśmy inspirujące postery. Możesz wybierać spośród takich ikon, jak Marylin Monroe, Audrey Hepburn czy Carrie Fisher, która wcielała się w postać Leii w filmie "Gwiezdne wojny". Z pewnością spodobają się one paniom urządzającym mieszkanie w stylu glamour - plakat z idolką to idealny dodatek do sypialni oraz salonu. 

Więcej o: