Filmy i książki na długie jesienne wieczory

KJ-Ż
19.09.2018 11:45
Filmy na jesień

Filmy na jesień (mat partnera)

Jesienią, kiedy szybko zapada zmrok, wieczory najczęściej spędzany w domowym zaciszu. Siadamy na kanapie z kubkiem gorącej herbaty, przykrywamy się kocem i liczymy na dawkę emocji przed telewizorem. Jeśli wśród propozycji stacji telewizyjnych nie znajdziecie nic godnego uwagi, przychodzimy wam z pomocą i ciekawymi propozycjami - również tymi książkowymi - na chwile relaksu.

Dobry polski thriller

Filmy na jesieńFilmy na jesień materiały partnera

W wolnym czasie warto nadrobić kinowe zaległości. Jeśli lubisz poczuć na plecach dreszczyk grozy, zasmakuj w rodzimej kinematografii, bo jeśli chodzi o dreszczowiec, polscy twórcy są naprawdę dobrzy. Jakie filmy warto wziąć pod uwagę? Z pewnością "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza z Robertem Więckiewiczem w roli przenikliwego prokuratora Teodora Szackiego, czyli ekranizację głośniej książki jednego z najpopularniejszych autorów ostatnich lat, Zygmunta Miłoszewskiego. To opowieść kryminalna z trzymającym w napięciu, historycznym wątkiem w tle. Godny polecenia jest również film "Jestem mordercą", inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z lat 70. ubiegłego wieku. W roli głównej zobaczymy w nim Arkadiusza Jakubika, a historia i śledztwo będące głównym wątkiem akcji, trzymają w napięciu do samego końca. Warto również obejrzeć film "Pitbull. Ostatni pies" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. To porządnie zrobiony i wyreżyserowany obraz ze świetną obsadą, który nawiązuje do kultowego serialu o tym samym tytule - jeśli byliście jego fanami, koniecznie zobaczcie wersję kinową. 

Książki na jesień

Książki na jesieńKsiążki na jesień materiały partnera

Jesień to również czas, aby nadrobić książkowe zaległości. Świetną propozycją na wieczór będzie "Jak zawsze" Zygmunta Miłoszewskiego. Autor odcina się w niej od kryminalnych wątków, do których przyzwyczaił czytelnika i oddaje mu zabawną, zaskakującą, skłaniającą do przemyśleń i niezwykle życiową opowieść, którą czyta się z zapartym tchem.

To pozycja obowiązkowa zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Z kolei panie w każdym wieku może zainteresować książka "Gorzej być nie może" Pearson Allison, która porusza wiele wątków zaprzątających głowy płci pięknej. Problemy ze znalezieniem pracy, niesforne dzieci i mąż przeżywający kryzys wieku średniego. Czy bohaterka poradzi sobie z taką ilością wyzwań? Ta książka wciąga i poprawia humor.

Mamy dla ciebie również inne filmy i seriale, które mogłeś przegapić. Warto je obejrzeć tej jesieni!

Więcej o: