TOP 15 - najpopularniejsze książki tygodnia, które teraz kupicie taniej

AT
19.11.2018 11:00
fot. Shutterstock

fot. Shutterstock

Zastanawiasz się jakie bestsellery królują ostatnio na rynku wydawniczym? Zobacz przegląd najczęściej kupowanych książek tygodnia i sprawdź co wybierają czytelnicy!

Z roku na rok w Polsce wydawanych jest coraz więcej książek. Od kilkunastu lat utrzymuje się widoczny trend wzrostowy - od 1991 r. liczba publikowanych w kraju tytułów wzrosła aż trzykrotnie. Wyraźną zmianę widać także na przestrzeni dwóch ostatnich lat,. W 2016 r. ukazało się ponad 34 tys. nowych tytułów, a rok później było ich aż o 2 tys. (czyli 6%) więcej.

Jak zatem wybrać coś interesującego spośród tak szerokiej oferty? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele. Dobrym pomysłem jest na pewno zdanie się na naszego ulubionego recenzenta, blog literacki lub cenioną przez nas opiniotwórczą gazetę. Tytuły polecane przez osoby, które orientują się w nowościach wydawniczych, są na pewno warte naszej uwagi. Drugim wyjściem może być także zaufanie innym czytelnikom i zdanie się na ich opinie. Jednym ze wskaźników, który może nam pomóc przy takim wyborze, jest lista najczęściej kupowanych książek. My postanowiliśmy skorzystać właśnie z takiego zestawienia, opierając się na bestsellerach Empiku z ostatniego tygodnia. Na tej podstawie wybraliśmy dla was 15 najchętniej kupowanych tytułów, które zyskały ostatnio największą popularność. Znajdziecie tu zarówno powieści obyczajowe, jak i kryminały, biografie czy książki kucharskie  - do wyboru, do koloru.

Więcej o: