Najciekawsze gry planszowe inspirowane znanymi filmami i serialami

AT
27.11.2018 16:00
Gra planszowa / Źródło: www.pixabay.com

Gra planszowa / Źródło: www.pixabay.com

W ostatnich latach gry planszowe przeżywają swój renesans. Zyskują one coraz większą popularność nie tylko wśród dzieci, ale przede wszystkim wśród dorosłych, których ogromna rzesza z wielkim zapałem zaczęła oddawać się tej rozrywce. Specjalnie dla Was wybraliśmy kilka gier opartych na filmowych i serialowych klasykach, które z pewnością spodobają się fanom planszówek!

Planszówki inspirowane "Grą o tron"

Gra o tron to serial, który zyskał już miano kultowego. Każdy odcinek przyciąga przed telewizory i komputery miliony widzów, którzy z wypiekami na twarzy śledzą losy mieszkańców Siedmiu Królestw. Fascynacja światem wykreowanym przez George'a R.R Martina z każdym rokiem przybiera na sile, gromadząc coraz większą rzeszę fanów.

Jeśli ty również należysz do tej grupy, pewnie niejednokrotnie marzyłeś o tym, by móc znaleźć się w Westeros i uczestniczyć w planowaniu strategii oraz decydowaniu o kolejnych posunięciach poszczególnych rodów. Teraz, dzięki rozbudowanym grom planszowym, istnieje taka możliwość! Planszówki inspirowane Grą o tron pozwolą ci zanurzyć się na nowo w świecie Siedmiu Królestw oraz umożliwią ci uczestniczenie w grze pełnej intryg i tajemnic

Kolaż / Gry planszowe / Materiały partnerówKolaż / Gry planszowe / Materiały partnerów 

Gry planszowe inspirowane "Gwiezdnymi Wojnami"

Gwiezdne Wojny to popkulturowy fenomen. Oparta na trylogii filmów franczyza (która miała swój początek w latach 70.) stała się zjawiskiem na skalę światową. Po premierze pierwszej części Star Wars serię poszerzono także o powieści, gry komputerowe, komiksy oraz różne gadżety, co wpłynęło na znaczny rozwój fikcyjnego świata.

Po ponad 40 latach od powstania Gwiezdnych Wojen, nawiązania do filmów nadal  spotykamy na każdym kroku, a zainteresowanie opowieścią o odległej galaktyce wciąż nie słabnie. Stale powstają coraz to nowsze gadżety oraz kolejne akcesoria, które niezmiennie wywołują ogromy entuzjazm wśród fanów. Jeśli ty także jesteś oddanym wielbicielem Star Wars, to z pewnością przypadną ci do gustu gry planszowe inspirowane serią filmów.

Kolaż / Gry planszowe / Materiały partnerówKolaż / Gry planszowe / Materiały partnerów 

Zobaczcie także planszówki oparte na innych znanych produkcjach!
Więcej o: