Mróz, Musso, Nesbo - mistrzowie kryminałów. Ich publikacje wciągają od pierwszej strony!

NS
02.10.2019 18:00
Kryminały na lato - Remigiusz Mróz

Kryminały na lato - Remigiusz Mróz (Fot. Materiały promocyjne Partnera)

Dobre kryminały potrafią wciągać czytelnika już od pierwszej strony. Dreszczyk emocji, mnóstwo pytań w głowie co będzie dalej nie pozwalają na odłożenie książki na bok. Mamy dla was pozycje, od których nie sposób się oderwać. Mróz, Musso i Nesbo to prawdziwi mistrzowie kryminałów!

Guillaume Musso

Guillaume Musso, Zjazd AbsolwentówGuillaume Musso, Zjazd Absolwentów Fot. www.booksoverhoes.com

Guillaume Musso to najpopularniejszy autor we Francji, którego książki nie schodzą z list bestsellerów na całym świecie. Swój debiut, zresztą bardzo dobrze przyjęty miał w 2001 r. z thrillerem ,,Skidamarink". Jego łączny nakład publikacji przekroczył już 25 milionów egzemplarzy, a niezwykłe książki zostały przełożone na prawie 40 języków. Tylko on w tak doskonały sposób potrafi łączyć ze sobą wątki kryminalne i miłosne. Jego najnowsza publikacja ,,Zjazd absolwentów" może pochwalić się wieloma przychylnymi opiniami. Zaliczana jest do jednej z najlepszych powieści kryminalnych! Tym bardziej musi koniecznie znaleźć się w waszej domowej biblioteczce.

Remigiusz Mróz

Seria z ,,Chyłką', Remigiusz MrózSeria z ,,Chyłką', Remigiusz Mróz Fot. empik.com

Zapewne każdy miłośnik polskiego kryminału zna lub chociażby słyszał o świetnych publikacjach Remigiusza Mroza. Bez wątpienia seria z Joanną Chyłką dała mu największy rozgłos. Okazała się na tyle inspirująca, że stała się podstawą serialu „Chyłka. Zaginięcie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Magdaleną Cielecką w roli głównej. W tym rok Remigiusz Mróz powraca do nas z nową książką pt. ,,Listy zza grobu" - wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej kropki!

Jo Nesbo

Jo Nesbo, NóżJo Nesbo, Nóż Fot. www.panigorecka.pl

,,Nóż" to już 12 tom serii ,,Śladów Zbrodni" z policjantem Harry'm Holem w roli głównej. To właśnie dzięki tej serii Jo Nesbo zabłysnął w świecie kryminału. Pierwsza książka z tego cyklu, ,,Człowiek - nietoperz", będąca jednocześnie jego debiutem literackim ukazała się w 1997 roku i od razu stała się bestsellerem. Jak widać do dnia dzisiejszego Jo Nesbo cieszy się ogromnym uznaniem i popularnością. Jeśli jeszcze nie poznaliście twórczości norweskiego mistrza kryminału, koniecznie musicie nadrobić zaległości!

Więcej kryminałów, które warto przeczytać znajdziesz poniżej!

Więcej o:
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • qsarq

  Oceniono 15 razy 13

  Niedouczonego anonimowego krytyka literatury z tego śmiesznego portalu informuję, że:
  1. zresztą piszemy razem - z resztą oznacza co innego (w wersji oryginalnej to wyjaśnienie, po przecinku, kończyło się epitetem: "gamoniu", ale dalem spokój.
  2. Guillaume to imię, a Musso to nazwisko. Guillaume, tak jak u Apollinaire'a. Tu pewnie byłoby jeszcze trudniej, bo autor - tytan intelektu pewnie uznałby, że Apollinaire to Apolinary i dał to jako imię
  3. Wiele można powiedzieć o Guillaume Musso, ale nazywanie go mistrzem kryminału świadczy o kompletnym zidioceniu gazetowego-kulturalnego pseudointelektualisty. A stawianie w jednym rzędzie z Mrozem i Nesbo to już patologia i aberracja. To tak, jakby wymieniając jednym tchem futbolowych napastników, zacząć od Roberta Lewandowskiego, a po nim wypluć nazwisko: Śpiączka. Bartosz Śpiączka.
  4. Teraz próbki stylu autora tego czegoś.
  Pierwsza, tytuł hm... artykułu: "Mróz, Musso, Nesbo - mistrzowie kryminałów. Ich publikacje wciągają od pierwszej strony!".
  Druga (rekord Europy w natężeniu bzdur i błędów na centymetr kwadratowy ekranu monitora): "Musso Guillaume to najpopularniejszy autor we Francji, którego książki nie schodzą z list bestsellerów na całym świecie. Swój debiut, z resztą bardzo dobrze przyjęty miał w 2001 r. z thrillerem ,,Skidamarink".
  Trzecia (bez komentarza, bo już nie mam siły do idioty z kultura-gazeta.pI): "Jego najnowsza publikacja ,,Zjazd absolwentów" może pochwalić się wieloma przychylnymi opiniami. Zaliczana jest do jednej z najlepszych powieści kryminalnych!"

 • atr8

  Oceniono 15 razy 9

  "Zapewne każdy miłośnik polskiego kryminału zna lub chociażby słyszał o świetnych publikacjach Remigiusza Mroza."
  Oczywiście, każdy miłośnik kryminału, który chociażby słyszał o Mrozie doskonale wie, że należy go unikać.

 • gaudia

  Oceniono 7 razy 3

  Nie nazywajcie tego działu "Kultura". Wybór tematów i poziom tekstów jest żenujący i uwłacza każdemu średnio inteligentnemu czytelnikowi. Wstyd.

 • trybowski

  Oceniono 2 razy 2

  Mroza to jakoś na razie omijam, trochę się boję gościa który ksiązki produkuje masowo.
  Nesbo - przeczytany. A ten Musso jest chociaż tak dobry jak Nesbo?

 • ja_prostak

  Oceniono 1 raz -1

  Nesbo musiał chyba wszystkie odcinki Piły oglądnąć ,skoro tak głupie i nierealne intrygi wymyśla. Te jego pierdoły dobre są na grunt amerykański, nie skandynawski .

 • aalliiccee

  Oceniono 1 raz -1

  Nóż Nesbo na pewno nie wciąga od pierwszej strony. Przez 1/4 opisy w szczegółach stanu fizycznego i psychicznego alkoholika - głównego bohatera powieści. Rozumiem, że w Norwegii i całej Skandynawii alkoholizm to nałóg powszechny ale bez przesady. Moze znalazł by się ktoś trzeźwy mogący robić za głównego bohatera.

 • martapawlocka

  Oceniono 1 raz -1

  Patrzcie - virtualo.pI/autor/guillaume-musso-a48616/ Czytaliście Zjazd absolwentów? Mega fajna, konkretna pozycja. Musso jest jednym z moich ulubionych autorów. Gość potrafi zainteresować swoją twórczością, a takich twórców jest naprawdę mało. Na mnie gość zrobił mega wrażenie, a Zjazd absolwentów nie ustępuje jakością w stosunku do poprzednich tytułów.

 • herr7

  Oceniono 6 razy -2

  Czyli kolejna ofiara zabita 250 ciosami noża myśliwskiego po uprzednim obdarciu jej ze skóry? Jak to u Nesbo.

 • marianna1960

  Oceniono 10 razy -8

  Kryminał to nie książka i tyle w temacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX