Jak potoczą się dalsze losy Wiktora Rebrowa? Wystartował trzeci sezon kultowego serialu HBO - "Wataha"

Paulina Bukarewicz
09.12.2019 09:00
wataha

wataha (mat. partnera)

"Wataha" to polski serial kryminalny, którego akcja toczy się współcześnie na pograniczu polsko-ukraińskim w Bieszczadach. W obsadzie sama aktorka śmietanka, w rolach głównych m.in. Leszek Lichota i Agnieszka Popławska. Po dwóch sezonach, które odniosły olbrzymi sukces, producenci zdecydowali się na kontynuację. Co czeka widzów w trzecim sezonie?

"Wataha" - o czym jest serial? 

Trzeci sezon serialu Wataha w HBO od 6 grudnia!Trzeci sezon serialu Wataha w HBO od 6 grudnia! mat. partnera

Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń; dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, dbać o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli.

Historia serialu rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek Straży Granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. To wydarzenie staje się początkiem dużej sprawy kryminalnej. 

Sukces serialu "Wataha" 

Wataha opowiada o grupie społecznej, której nikt wcześnie w Polsce nie wziął na warsztat. Pokazuje w realistyczny i prawdziwy sposób jak wygląda praca strażników granicznych. Porusza także ważny temat, jakim jest uchodźstwo. Serial debiutując w 2014 roku, by pewnego rodzaju novum wśród dość powszechnej i już dobrze znanej tematyki innych produkcji. Oprócz fabuły przyciąga także obsada. Znakomity Leszek Lichota w roli Wiktora Nabokowa oraz Aleksandra Popławska jako komisarz Iga Dobosz oraz wiele innych znanych i cenionych polskich aktorów. Nie od dziś wiadomo, że Polacy lubią seriale kryminalne i te też cieszą się u nas dużą popularnością. Serial reżyserowany przez Michała Gazdę i Kasię Admik skupił się nie na policjantach czy gangsterach, jak mają w zwyczaju tego typu seriale, ale na tematyce nowej i nie do końca zgłębionej przez widzów. To wszystko przyczyniło się na milionową oglądalność każdego odcinka tej produkcji. 

Czemu możemy się spodziewać w trzecim sezonie "Watahy"? 

 

Wiktor Rebrow wraca na służbę do Straży Granicznej. ciągle jednak trzyma się na dystans wobec watahy. Przez to co przeszedł staje się innym człowiekiem, ale musi być silny, aby skonfrontować się z kolejną, osobistą tragedią. Nowe problemy czekają także prokurator Dobosz, która nadal nie poniosła konsekwencji za zabójstwo agenta Halmana. Pojawi się także nowa postać - Tatiana Barkova. Przyzwyczajona do roli żony mafijnego bossa, nieoczekiwanie musiała zająć jego miejsce i od razu zmierzyć się z kryzysem na granicy. 

Więcej o: