"Ciemno, prawie noc" od dziś w kinach - w rolach głównych Buzek, Dorociński i Cielecka

Film "Ciemno, prawie noc" od dziś można oglądać w polskich kinach. W ekranizacji powieści Joanny Bator zobaczymy m.in. Magdalenę Cielecką, Marcina Dorocińskiego, Agatę Buzek czy Dawida Ogrodnika.
Zobacz wideo

"Ciemno, prawie noc" to film oparty na powieści Joanny Bator wydanej pod tym samym tytułem. Książka zaledwie rok po publikacji otrzymała Nagrodę literacką Nike. Gatunkowo nawiązuje do powieści kryminalnej i psychologicznej.

"Ciemno, prawie noc" od dziś w kinach - w rolach głównych Buzek, Dorociński i Cielecka

Twórcy filmu mieli więc trudne zadanie - musieli stworzyć równie dobrą produkcję, co jego książkowy pierwowzór. Reżyser Borys Lankosz nie mógł zaczerpnąć ze wszystkich wątków, które zostały poruszone w tej książce, ale zdecydowanie wybrano najważniejsze momenty i skupiono się tylko na istotnych wątkach historii. Całość fabuły jest owiana tajemnicą, a sceneria Wałbrzycha i Zamku Książ dodatkowo dodaje filmowi aurę niepokoju.

Aby dorównać poziomowi nagradzanej książki producenci (Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham) zaangażowali do produkcji najlepszych polskich aktorów. W filmie zagrali m.in. Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Agada Buzek, Piotr Fronczewski, Aleksandra Konieczna czy Dawid Ogrodnik.

 

"Ciemno, prawie noc" to historia dziennikarki Alicji Tabor, która po kilku latach wraca w rodzinne strony. Podczas jej wizyty w mieście dochodzi do porwania trójki dzieci - Andżeliki, Kaliny i Patryka. Kobieta postanawia rozpocząć prywatne śledztwo. Reporterka nieoczekiwanie wpada na trop dramatycznych wydarzeń, do których doszło w Wałbrzychu podczas II wojny światowej. W znalezieniu dzieci kluczowa będzie przeszłość bohaterki.

Książka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: