Nie żyje Scott Walker. Amerykański wokalista i instrumentalista odszedł w wieku 76 lat

Nie żyje Scott Walker, amerykański wokalista i instrumentalista, znany przede wszystkim jako lider grupy popowej The Walker Brothers.
Zobacz wideo

Scott Walker zmarł w wieku 76 lat. O jego śmierci poinformowała wytwórnia 4AD, z którą Walker był związany. 

Nie żyje Scott Walker, "genialny autor tekstów o zapadającym w pamięć głosie"

Noel Scott Engel urodził się w 1943 roku w Hamilton w USA. Był synem geologa z Ohio. Swoją karierę rozpoczął jako basista sesyjny, a nazwisko zmienił, kiedy dołączył do zespołu The Walker Brothers. W latach 60. trio cieszyło się błyskawicznym wzrostem popularności, szczególnie w Wielkiej Brytanii, dzięki takim utworom jak „The Sun Ain't Gonna Shine Anymore”. Kiedy grupa The Walker Brothers rozpadła się w 1967 roku, Scott Walker zniknął na pewien czas ze sceny muzycznej, aby powrócić w późnych latach 70., kiedy The Walker Brothers postanowiła nagrać ostatni wspólny album, a następnie w latach 80., kiedy rozpoczął karierę solową.  

"Od nastoletniego idola po ikonę kultury, Scott pozostawia przyszłym pokoleniom dziedzictwo niezwykłej muzyki; genialny autor tekstów o zapadającym w pamięć głosie , był jednym z najbardziej szanowanych innowatorów muzyki kreatywnej, którego wpływ na wielu artystów został ogólnie uznany" - twórczość Scotta podsumowuje wytwórnia 4AD.