Nowy teledysk zespołu Rammstein wywołał kontrowersje. "Trywializacja Holokaustu" [WIDEO]

Zespół Rammstein znów zaszokował. W opublikowanym wczoraj wieczorem teledysku do utworu "Deutschland" muzycy występują w obozowych pasiakach. Sprawę skomentował m.in. pełnomocnik niemieckiego rządu.
Zobacz wideo

To nie pierwszy raz, kiedy niemiecki zespół Rammstein wywołuje skandal. Teledyski i utwory tej grupy często poruszają takie tematy jak sadomasochizm, kazirodztwo, molestowanie czy przemoc seksualna. Najnowszy teledysk wywołał kontrowersje ze względu na oczywiste nawiązania do historii nazistowskich Niemiec.

Rammstein wywołuje kolejny skandal. Muzycy wystąpili w obozowych pasiakach

Na teledysku "Deutschland", który promuje siódmą studyjną płytę zespołu, widzimy muzyków z pętlami na szyjach, przebranych w pasiaki jakie nosili więźniowie obozów koncentracyjnych. Obraz ten jest szeroko krytykowany w niemieckich mediach. Głos w tej sprawie zabrał m.in. pełnomocnik rządu ds. walki z antysemityzmem Felix Klein. „Taka inscenizacja jako skazanych na śmierć więźniów obozu koncentracyjnego jest przekroczeniem czerwonej linii”  - słowa Kleina cytuje portal Deutsche Welle

Krytyczna wobec nowego teledysku grupy Rammstein jest także Charlotte Knobloch, ocalała z Holokaustu i była przewodnicząca Centralnej Rady Żydów w Niemczech, która na łamach niemieckiej gazety Bild nazwała nowe wideo zespołu nieodpowiedzialną "instrumentalizacją i trywializacją Holokaustu".

 
Więcej o: