HBO opowie historię atomowej katastrofy. Mini-seria "Czarnobyl" - zwiastun [WIDEO]

HBO zapowiedziało premierę nowej mini-serii. Najnowsza produkcja amerykańskiej telewizji opowie o makabrycznych wydarzeniach związanych z wybuchem elektrowni atomowej w Czarnobylu. Zwiastun produkcji trzyma w napięciu.
Zobacz wideo

Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu była tematem wielu dokumentów, filmów, seriali i książek. O tragedii z 1986 roku pisała m.in. białoruska noblistka Swietłana Alieksijewicz w książce "Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości". Wydarzeniami z ukraińskiej elektrowni jądrowej inspirowali się także twórcy takich filmów fabularnych jak "Znieważona ziemia" czy "Czarnobyl. Reaktor strachu". Tym razem o tragicznych wydarzeniach z ZSRR opowie HBO.

Nowa mini-seria HBO. Jest zwiastun "Czarnobyla"

"26 kwietnia 1986 r. elektrownia jądrowa w Czarnobylu na Ukrainie w Związku Radzieckim ucierpiała w wyniku ogromnej eksplozji, która uwolniła materiały radioaktywne na teren Białorusi, Rosji i Ukrainy oraz Skandynawii i Europy Zachodniej. "Czarnobyl" jest adaptacją historii wypadku z 1986 r., jednej z najgorszych katastrof spowodowanych przez człowieka, oraz poświęceń mających na celu uratowanie Europy przed niewyobrażalną katastrofą" - czytamy w opisie mini-serii.

"Czarnobyl" będzie miał swoją premierę 6 maja. Seria ta składać się będzie z sześciu odcinków. W role głównych bohaterów wcielą się tacy aktorzy jak Jared Harris, Stellan Skarsgård,  Emily Watson oraz Philip Barantini. 

 
Więcej o: