"POPkultura" odc. 30. Will Smith nie chciał zagrać w "Matriksie", bo nie wiedział, o co tam chodzi

Po raz kolejny nadajemy do was z naszych domów i po raz kolejny niesiemy nowości. Na Netfliksa w tym tygodniu wjeżdżają dwie emocjonujące pozycje serialowe, a dla melomanów mamy Adama "Nergala" Darskiego w zaskakującej odsłonie. A, no i z okazji 21. rocznicy światowej premiery hitu duetu Wachowskich wkraczamy do Matriksa.

Netflix przygotował na ten tydzień dwie serialowe premiery, które zainteresują was, jeżeli lubicie mroczne klimaty. Pierwsza z nich to "Freud", pierwszy austriacki serial oryginalny na platformie - opowiada on o perypetiach młodego Sigmunda Freuda, który pomaga policji tropić zbrodniarzy. Druga premiera to natomiast trzeci sezon "Ozark" z Jasonem Batemanem - na nową serię fani musieli czekać aż dwa lata. Jeżeli jesteście głodni muzycznych wrażeń, sprawdźcie natomiast świeży krążek grupy Me and That Man pod wodzą Adama "Nergala" Darskiego. Nie usłyszycie na niej bynajmniej utworów death metalowych, ale nuty bluesa i country. Podobno to brzmienie niczym z soundtracku do filmu Quentina Tarantino, więc warto to zbadać.

W dzisiejszym odcinku wspominamy kultowy film "Matrix" w reżyserii sióstr Wachowskich. 21 lat temu świat po raz pierwszy ujrzał Keanu Reevesa, Carrie-Anne Moss i Laurence'a Fishburne'a w tej zapierającej dech w piersiach pod względem efektów specjalnych produkcji. My opowiemy wam m.in., jaką książkę musiały czytać wszystkie osoby pracujące na planie oraz dlaczego Keanu Reeves nie mógł zbyt intensywnie trenować do roli Neo.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie