"POPKultura Extra". Trójka dostała zakaz grania Maanamu. Niedźwiecki wpadł na pomysł

Sprawa anulowanego notowania "Listy Przebojów Trójki" to taka bolesna powtórka z rozrywki. Marek Niedźwiecki może i był krytykowany za to, że dołączył do Trójki w '82 roku, ale kiedy partia zabroniła grać piosneki Maanamu, on i tak wymyślił, jak przekazać słuchaczom, że to Kora zajęła pierwsze miejsce na liście.

Chociaż Trójka ma wyjątkowe miejsce w sercu wielu słuchaczy, trzeba pamiętać też, że ta stacja była też bardzo często krytykowana. Wielu uważało, że puszczana w rozgłośni zachodnia muzyka to sprytny wybieg komunistycznych władz, dzięki któremu ludzie skupiają się nie na przewinieniach władzy, a na smakowitych muzycznych kąskach. Niemniej jednak nawet wtedy władzy nie było po drodze z Trójką. Przypomnijmy też o sprawie "Obławy" i pewnej niewygodnej transmisji oraz tego koncertu, kiedy Kazik śpiewał w twarz Lecha Wałęsy, żeby mu oddał jego sto milionów.  

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (15)
"POPKultura Extra". Trójka dostała zakaz grania Maanamu. Niedźwiecki wpadł na pomysł
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 66 razy 48

  Problem nie jest z Trójką. Problem nie jest z PiS-em. Problem jest z milionami nierozumnych ludzi którzy na PiS głosują ...

 • goldberg

  Oceniono 31 razy 25

  Pytanie do wyborców PIS. Po co było obalać komunę w 1989 roku aby ponownie wprowadzać ją rządami PIS-u ? sÓweren niepotrzebnie stracił tyle lat - a teraz moglibyśmy w komuniźmie prześcigać już Białoruś a nawet Północną koreę.

 • 4v

  Oceniono 19 razy 19

  To coś, to jest wideo, czy jednoakapitowy artykuł? A może ja czegoś nie widzę z racji blokera reklam?
  No cóż, tak czy inaczej przeżyję. Ale jeśli to wideo, to zaznaczajcie jakoś. Nie klikam w wideo, jak chcę obejrzeć film, to włączam sobie YT, albo Netflix czy inny Amazon.

 • welarg

  Oceniono 1 raz 1

  Taką mamy jesień patriarchy, na jaką zasługujemy.

 • tomek62

  Oceniono 5 razy -1

  Ja uwazam, ze to nie tekst tej piosenki byl tak obrazoburczy, lecz oficjalne video do niego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX