POPkultura odc. 39. Beata Kozidrak przechytrzyła cenzurę jednym prostym trikiem

W najnowszym odcinku POPkultury wspominamy czasy PRL-owskiej cenzury i muzycznych śmiałków, którym albo udało się ją obejść, albo wręcz przeciwnie - znaleźli się na jej celowniku bez większych powodów. Przy tym jak zwykle proponujemy wam do sprawdzenia kilka premier.

Lady Pank, Perfect, Manaam - to tylko niektórzy bohaterowie walki z cenzurą w PRL-u. Przeboju "Mniej niż zero" cenzorzy nie chcieli dopuścić do eteru, bo dopatrzyli się w nim nawiązania do tragedii Grzegorza Przemyka, która wydarzyła się... później, niż powstała piosenka. Takich historii jest więcej i o nich rozmawiamy w najnowszej POPkulturze.

Nie zapominamy oczywiście o garści cotygodniowych premier. Na Netfliksa wjeżdżają dwa serialowe kąski. Po pierwsze - brat "Zagubionych" i kuzyn "Stranger Things", czyli duński "The Rain". Po drugie - nowa komediowa próba twórców amerykańskiego "The Office", "Siły Kosmiczne" ze Steve'em Carellem w roli głównej. Na deser, jeżeli tęsknicie za podróżami i odkrywaniem, proponujemy audiobooka książki Adama Wajraka.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie