POPkultura odc. 40. Zespół Perfect zaczął się od Breakoutu i Alibabek. A potem wkroczył Hołdys

W tym tygodniu wspominamy historie zespołów, których członkom nie było ze sobą po drodze. Geri Haliwell przed laty opuściła Spice Girls, bo czuła się wypompowana, a w Perfekcie szyki ostro mieszał Zbigniew Hołdys. O nich - i nie tylko - rozmawiamy w POPkulturze. I jak zwykle doprawiamy dawką premier.

Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść, a gdzie Spicetek pięć, tam... piętrzące się problemy. 22 lata temu Geri Halliwell podjęła decyzję o opuszczeniu zespołu Spice Girls, kiedy ten dopiero wspinał się coraz wyżej po drabinie sławy. W najnowszym odcinku "POPkultury" przywołujemy pamięcią nie tylko Spice Girls, ale i m.in. zespoły Perfect i Oasis, których wewnętrzne problemy zdefiniowały ich dalszą drogę na kolejne lata. Niektórzy wyszli na tym lepiej, niektórzy - nieco gorzej.

Nie zapominamy o premierach. W tym tygodniu na Netfliksie pojawi się finałowy sezon serialu "13 powodów", który już po pierwszej serii wydawał się zamkniętą historią - twórcy znaleźli jednak sposób, by wydłużyć jego żywot. W świecie książki debiutuje powieść "Długi płatek morza" Isabel Allende, autorki bestsellerowego "Domu duchów". To historia młodej wdowy, która musi wyjść za brata swojej zmarłej miłości, choć żadne z nich nie chce tego małżeństwa. Jeżeli natomiast chodzi o muzykę, do sprzedaży wchodzi "Zaraza" Kazika - naszą recenzję możecie przeczytać pod tym linkiem.

Polecane dla Ciebie