POPkultura Extra. Z którym reżyserem najlepiej się pracowało Szymonowi Bobrowskiemu?

Ekipa Gazeta.pl miała okazję odwiedzić plan filmu "W jak morderstwo", komedii kryminalnej w reżyserii Piotra Mularuka. W jej obsadzie znalazł się m.in. Szymon Bobrowski, który opowiedział nam o tym, z którym reżyserem pracowało mu się najlepiej i czy chciałby raz jeszcze zagrać u Patryka Vegi. Zdradził przy okazji, gdzie można go zobaczyć w rolach wrażliwców, bo i takie mu się zdarzają.

Jak zapowiada Piotr Mularuk, "W jak morderstwo" to "trzymający w napięciu kryminał spod znaku Agaty Christie, to komedia obyczajowa o kobiecie uwalniającej się od toksycznego związku i jednocześnie komedia romantyczna, w której para bohaterów zbliża się do siebie wskutek perypetii wspólnie prowadzonego śledztwa". W filmie główne role zagrali Anna Smołowik i Paweł Domagała, a towarzyszą im m.in. Rafał Królikowski, Dorota Segda i Szymon Bobrowski, który w rozmowie z Gazeta.pl podzielił się kilkoma wspomnieniami ze swojej owocnej kariery.

"W jak morderstwo". O czym opowiada film?

Magda (Anna Smołowik) mieszka w Podkowie Leśnej, niewielkiej, podwarszawskiej miejscowości, znanej też jako Miasto-Ogród. Pewnego dnia wydarza się coś, co bezpowrotnie zmienia bieg jej życia. Szukając spuszczonego ze smyczy psa, Magda znajduje ciało zamordowanej kobiety. Kiedy okazuje się, że denatka ma na szyi wisiorek w kształcie litery "W", należący do dawno zaginionej przyjaciółki, Weroniki, w Magdzie odżywają ukryte wspomnienia i wraca paląca potrzeba wyjaśnienia tej sprawy.

Oficjalne śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała), brat Elki (Olga Sarzyńska) i kolega Magdy ze szkoły. Ponieważ do tej pory jego największym wyzwaniem byli złodzieje rowerów, trup w parku zdecydowanie go przerasta. Magda, fanka kryminałów, rozpoczyna własne dochodzenie. Tropiąc mordercę kobiety z parku, ma nadzieję dowiedzieć się, w jaki sposób wisiorek, który kiedyś podarowała Weronice, znalazł się na szyi denatki.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie