POPkultura Extra. Paweł Domagała ma wreszcie wolność w wyborze ról. Co się do tego przyczyniło?

Podczas wizyty na planie filmu "W jak morderstwo" porozmawialiśmy z odtwórcą jednej z głównych ról - Pawłem Domagałą, którego przynajmniej od niedawna już mało komu trzeba przedstawiać. Rozchwytywany aktor i wokalista opowiedział nam m.in. o tym, co paradoksalnie dało mu wolność wybierania filmowo-serialowych ról. Uchylił też rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o swój nadchodzący album.

"Weź nie pytaj" albo "Wystarczę ja" to numery, o których słuchaczom radia i miłośnikom youtube'owych hitów nie trzeba mówić dwa razy. Ich twórca, Paweł Domagała, od lat z powodzeniem łączy karierę muzyczną i aktorską, ale dopiero niedawno rozkwitł prawdziwy boom na jego kawałki. W rozmowie z Gazeta.pl na planie "W jak morderstwo" człowiek orkiestra wspomniał co nieco m.in. o muzycznych planach na najbliższą przyszłość oraz - tajemniczo, ale jednak - o roli, której odrzucenia żałuje. 

Zobacz wideo Paweł Domagała ma wreszcie wolność w wyborze ról. Co się do tego przyczyniło? [Popkultura Extra]

"W jak morderstwo". O czym opowiada film?

Magda (Anna Smołowik) mieszka w Podkowie Leśnej, niewielkiej, podwarszawskiej miejscowości, znanej też jako Miasto-Ogród. Pewnego dnia wydarza się coś, co bezpowrotnie zmienia bieg jej życia. Szukając spuszczonego ze smyczy psa, Magda znajduje ciało zamordowanej kobiety. Kiedy okazuje się, że denatka ma na szyi wisiorek w kształcie litery "W", należący do dawno zaginionej przyjaciółki, Weroniki, w Magdzie odżywają ukryte wspomnienia i wraca paląca potrzeba wyjaśnienia tej sprawy.

Oficjalne śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała), brat Elki (Olga Sarzyńska) i kolega Magdy ze szkoły. Ponieważ do tej pory jego największym wyzwaniem byli złodzieje rowerów, trup w parku zdecydowanie go przerasta. Magda, fanka kryminałów, rozpoczyna własne dochodzenie. Tropiąc mordercę kobiety z parku, ma nadzieję dowiedzieć się, w jaki sposób wisiorek, który kiedyś podarowała Weronice, znalazł się na szyi denatki.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie