POPkultura Extra. Paweł Domagała ma wreszcie wolność w wyborze ról. Co się do tego przyczyniło?
"Weź nie pytaj" albo "Wystarczę ja" to numery, o których słuchaczom radia i miłośnikom youtube'owych hitów nie trzeba mówić dwa razy. Ich twórca, Paweł Domagała, od lat z powodzeniem łączy karierę muzyczną i aktorską, ale dopiero niedawno rozkwitł prawdziwy boom na jego kawałki. W rozmowie z Gazeta.pl na planie "W jak morderstwo" człowiek orkiestra wspomniał co nieco m.in. o muzycznych planach na najbliższą przyszłość oraz - tajemniczo, ale jednak - o roli, której odrzucenia żałuje.
"W jak morderstwo". O czym opowiada film?
Magda (Anna Smołowik) mieszka w Podkowie Leśnej, niewielkiej, podwarszawskiej miejscowości, znanej też jako Miasto-Ogród. Pewnego dnia wydarza się coś, co bezpowrotnie zmienia bieg jej życia. Szukając spuszczonego ze smyczy psa, Magda znajduje ciało zamordowanej kobiety. Kiedy okazuje się, że denatka ma na szyi wisiorek w kształcie litery "W", należący do dawno zaginionej przyjaciółki, Weroniki, w Magdzie odżywają ukryte wspomnienia i wraca paląca potrzeba wyjaśnienia tej sprawy.
Oficjalne śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała), brat Elki (Olga Sarzyńska) i kolega Magdy ze szkoły. Ponieważ do tej pory jego największym wyzwaniem byli złodzieje rowerów, trup w parku zdecydowanie go przerasta. Magda, fanka kryminałów, rozpoczyna własne dochodzenie. Tropiąc mordercę kobiety z parku, ma nadzieję dowiedzieć się, w jaki sposób wisiorek, który kiedyś podarowała Weronice, znalazł się na szyi denatki.
Polecane dla Ciebie
-
POPKultura Extra. Każdy ma "grzeszną przyjemność", której się nieco wstydzi. My otwarcie chwalimy się naszymi
-
POPkultura odc. 61. Zanim Lady Gaga dostała Oscara, próbowała przebić się w filmie dużo wcześniej
-
POPKultura Extra. "Seks w wielkim mieście" wraca - i nie tylko on. Ale... po co?
-
POPKultura Extra. Kulturalne marzenia na 2021 rok. Panie Disney, możemy na słowo?
-
"POPKultura" odc. 60. Nowy rok zaczyna się od wojny. Świeży sezon "Amerykańskich bogów" nadchodzi
-
POPKultura Extra. Zamykamy podsumowanie 2020 roku naszymi ulubionymi książkami
-
POPKultura odc. 59. Szykuje się nudny sylwester? Nie pozwolimy na to - przybywamy z odsieczą
-
POPKultura Extra. Te muzyczne pozycje w 2020 roku były dobre na wszystko
-
Kristen Stewart jako księżna Diana wygląda niesamowicie. To naprawdę ona? Pierwsze zdjęcie z filmu "Spencer"
-
Seriale Netflix 2021: co ciekawego pojawi się na platformie w tym roku?
-
HBO - nowości na luty 2021. Jakie filmy i seriale będzie można obejrzeć?
-
"Kajko i Kokosz" wracają w serialu! Netflix ogłosił datę premiery - to już niedługo
-
Czarnoskóra elfka w uniwersum Sapkowskiego. Polscy fani ruszyli do boju, Netflix z godnością odpiera ataki
- Netflix ogłosił, że "Wiedźmin" stracił tytuł najpopularniejszego serialu w historii. "Bridgertonowie" górą
- Wokół J.K. Rowling znowu wybuchł skandal. Wystarczyła plotka o serialu "Harry Potter"
- Paszporty Polityki 2020 nie mogły się obyć bez polityki. Aluzje w kierunku prezydenta i poparcie dla strajków
- Anne Hathaway zdobyła Oscara i zalała ją fala hejtu: To było dla mnie dobre
- Reżyser zdradził, czyja to historia. "Jak najdalej stąd" z Paszportem Polityki, film można już zobaczyć w sieci