Dorota Segda kiedyś "zabiła" Pazurę, teraz gra w "W jak morderstwo". A postać Domagały? "To taki Jacuś"

W obsadzie Paweł Domagała, Rafał Królikowski, Dorota Segda i Szymon Bobrowski, w roli głównej Ania Smołowik. Magda grana przez aktorkę w "W jak morderstwo" znajduje w parku ciało. Tak zawiązuje się fabuła filmu, który do kin wchodzi 18 czerwca. Podpytaliśmy aktorów o to, jak im się przy nim pracowało.

Oficjalne śledztwo prowadzi komisarz policji w podwarszawskiej zielonej Podkowie Leśnej Jacek Sikora (Paweł Domagała), dawny przyjaciel Magdy, ale bohaterka "W jak morderstwo" niejednokrotnie wejdzie mu w paradę. Ta dwójka to główny "element komediowy" produkcji. - Jest takim "Jacusiem", wszyscy go znają od dziecka, wszyscy wiedzą, jaki jest i nic takiego specjalnego nie działo się w Podkowie - mówi Domagała. Ona z kolei jest fanką powieści Agathy Christie. Czy uda się im rozwiązać zagadkę i ująć sprawcę? I czy będzie nim ktoś z trójki: Rafał Królikowski, Dorota Segda lub Szymon Bobrowski, z którymi udało się nam porozmawiać podczas realizacji zdjęć na terenie toru wyścigów konnych na Służewcu?

"W jak morderstwo". "Połowę gram w tajemnicy, połowę gram z uśmiechem, a na koniec wychodzi 'aż tu nagle...'"

- Dużo ludzi się mnie boi, bo kiedyś zabiłam Czarka Pazurę nożem w filmie "Tato" - powiedziała nam Dorota Segda, przekonując jednak, że na co dzień jest człowiekiem pogodnym. W "W jak morderstwo" gra panią Szeligową, żonę pewnego wpływowego biznesmena, który stara się o fotel senatora. A tego zagra nie kto inny jak Rafał Królikowski, na planie prezentujący imponujący wąs. Szymon Bobrowski z kolei wcielił się w - jak nam zdradził - dość mrocznego właściciela restauracji.  

Najpiękniejsze w tej roli jest to, że może się wszystko okazać dopiero na koniec filmu. Połowę gram w tajemnicy, połowę gram z uśmiechem, a na koniec wychodzi 'aż tu nagle...'.

A może mordercą będzie ktoś zupełnie inny? W obsadzie są też m.in. Piotr Adamczyk, Jowita Budnik, Olga Sarzyńska, Przemysław Bluszcz i Jacek Knap.

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Piotr Mularuk. Produkcja bazuje na książce Katarzyny Gacek o tym samym tytule. Autorka jest również współscenarzystką filmu. -  Wierzę w autorskie kino komercyjne. Jak wiadomo, mistrzem takiego kina był Alfred Hitchcock. Tytuł książki, która była inspiracją do napisania scenariusza, od razu skierował mnie w tę stronę. "W jak morderstwo" to odniesienie do słynnego filmu Hitchcocka "M jak morderstwo" ("Dial M for Murder"). Zatem Hitchcock stał się naszą filmową inspiracją oraz drogowskazem przy opowiadaniu kryminalnej komedii dziejącej się w Podkowie Leśnej - mówi Mularuk i dodaje:

Inspiracje te dotyczyły zarówno sposobu filmowania, jak i doboru kolorów, kostiumów czy obiektów zdjęciowych. Nie chcieliśmy "odtwarzać" Hitchcocka, ale śladem mistrza prowadzić inteligentną i fajną zabawę z widzem. Co ciekawe, filmy "Hitcha", to nie tylko groza i napięcie, ale często poczucie humoru i spora dawka romansu. Również u nas, na osi kina kryminalnego, znajdziemy wiele humorystycznych scen przeplatanych wątkami z kina romantycznego.

Anna Smołowik przy okazji "W jak morderstwo" zadebiutowała również jako wokalistka nagrywająca promującą film piosenkę. Autorką słów piosenki "Szósty zmysł" jest Zuzanna Wrońska, muzykę skomponował Marcin Macuk.

 

"W jak morderstwo" miało już oficjalną uroczystą premierę, a 18 czerwca film trafia do regularnej dystrybucji.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie