Damięckiego trudno poznać w "Furiozie". Polscy aktorki i aktorzy coraz śmielej zmieniają wygląd dla ról

W tym tygodniu do kin wchodi m.in. "Furioza" z Mateuszem Damięckim i jest to naszym zdaniem doskonał powód do tego, by porozmawiać o aktorskich metamorfozach.

Oprócz długo wyczekiwanej premiery "Diuny" z Timothée Chalametem, Rebeccą Ferguson, Zendayą i Jasonem Momoą w rolach głównych i "The Office PL" (w obsadzie m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz) polecamy sprawdzić polski film "Furioza" - pierwsze recenzje są obiecujące. A ponieważ w produkcji oglądamy odmienionego Mateusza Damięckiego - łysego, przypakowanego i z mnóstwem tatuaży na ciele - postanowiłyśmy przypomnieć kilka innych bardzo widocznych fizycznych zmian, których dla ról dokonali nie tylko polscy aktorzy i aktorki. Będzie i o Charlize Theron, i o Christianie Bale'u. O kim jeszcze? Sprawdźcie, oglądając cały odcinek "POPkultury".

Zobacz wideo Damięckiego trudno poznać w "Furiozie". Polscy aktorki i aktorzy coraz śmielej zmieniają wygląd dla ról

Ciekawe premiery i w kinie, i na VOD

"Tygodniami przygotowywali się do tych ról. Do tego imponująca fizyczna forma i elektryzujące tatuaże. Zdjęcia aktorów w tych porywających, nowych wcieleniach obiegły internet już jakiś czas temu. Teraz bohaterowie jednego z najbardziej emocjonujących filmów jesieni wracają w oficjalnym zwiastunie 'Furiozy' - filmu, którego nie zapomnicie na długo" - zapowiadał dystrybutor, podkreślając, że ma to być "sensacyjne kino bez lukru, które wynosi ramy gatunku w zupełnie nowy wymiar". Z kolei recenzje "Diuny" choćby po premierze w Wenecji były bardzo różne. 

Więcej na temat "Diuny" przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

A co do powiedzenia o "The Office PL" ma jedna z głównych aktorek serialu? - Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Mówię to naprawdę szczerze, ponieważ sama wiem, jaką legendą owiana jest zarówno brytyjska wersja, jak i jej amerykański odpowiednik. Wiedziałam, że będziemy mierzyć się z legendą - mówi Vanessa Aleksander. - Znam próby równania do oryginału, który jest wielki u nas na rynku. Wiemy, że to wychodzi bardzo różnie. Troszkę się bałam, co to będzie, ale kiedy dostałam pierwszy odcinek, na którego podstawie przygotowywałam się do wywiadu, to już byłam bardzo zdziwiona. Kiedy przeczytałam następnych 11, byłam już pod ogromnym wrażeniem tego, jak nasza trójka scenarzystów - Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło i Mateusz Zimnowodzki pod przewodnictwem Michała Oleszczyka - potrafiła uchwycić ten rodzaj humoru i osadzić to w naszych polskich realiach - dodaje.

Co ciekawego w kulturze dla dzieci?

W tym tygodniu do kin wchodzą dwa ciekawe filmy familijne. Pierwszy to "Ron Usterka", którego głównym bohaterem jest Barney. Chłopiec jako jedyny w szkole nie ma przyjaciela ani jego namiastki - podręcznego robota. Dostaje go wreszcie na urodziny, ale wadliwego, co powoduje masę niespodziewanych problemów.

Z kolei w drugiej produkcji na duży ekran powraca animowana rodzina Addamsów. W pierwszej części intryga zasadzała się na tym, że dom, w którym mieszkają Gomez i Morticia Addams wraz z dziećmi, stoi na dość atrakcyjnej działce. W tej okolicy rozpoczyna się budowa nowego osiedla, a mroczna rezydencja i ekscentryczna rodzina nie pasują do oferty dewelopera... W części drugiej Addamsowie opuszczą swój dom i wybiorą się na wycieczkę.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie