POPKultura Extra. Adam Woronowicz: "The Office" to szukanie sposobów, jak pracować, żeby nie pracować

W polskiej wersji "The Office" Adamowi Woronowiczowi przypadła rola Darka, odpowiednika charyzmatycznego i arcylojalnego wobec szefa Dwighta Schrute'a. - Darek jest starszy niż Dwight - trochę z niego taki dziaders. A ponieważ jest starszy od swojego szefa, ich relacja też wygląda inaczej niż w pierwowzorze - mówił o postaci Woronowicza scenarzysta Łukasz Sychowicz. Przekonajcie się, co na temat Darka, ale i m.in. pracy w biurze czy improwizacji na planie powiedział Gazeta.pl sam aktor.

- Byliśmy w stałym kontakcie z Rickym Gervaisem i przekazał nam najważniejsze rzeczy o DNA "The Office" - mówił w rozmowie z Gazeta.pl Łukasz Sychowicz, scenarzysta produkcji. 

To m.in. on stworzył Darka, którego gra Woronowicz.

Zobacz wideo Adam Woronowicz: "The Office" to szukanie sposobów, jak pracować, żeby nie pracować

"The Office PL" - o czym opowiada serial?

Akcja "The Office PL" rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej "Kropliczanka". Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników "Kropliczanki".

W obsadzie m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak, Milena Lisieck i Adam Woronowicz, z którym mieliśmy okazję porozmawiać o Darku, pracy w biurze czy improwizacji na planie przed premierą "The Office PL". Serial można oglądać w CANAL+ online od 22 października.

- W lipcu mija 20 lat odkąd "The Office" Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta zadebiutował na antenie BBC w Wielkiej Brytanii, a widzowie poznali perypetie grupy pracowników biurowych i ich uroczo nieporadnego szefa. Od tego czasu format doczekał się adaptacji w wielu krajach w tym USA, Finlandii, Chile, a ostatnio również w Indiach. Bardzo nas cieszy, że teraz również polscy widzowie doczekają się jego lokalnej wersji, szczególnie że po ostatnim roku większość z nas zatęskniła za wieloma aspektami biurowego życia. Mam nadzieję, że podróż tego formatu dopiero się zaczyna i wkrótce będzie mógł cieszyć widzów na kolejnych rynkach - mówił André Renaud z BBC Studios, zapowiadając produkcję.

Więcej informacji o polskich serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polskie "The Office PL" ma być bez cenzury

- Pierwszą rzeczą, nad którą zaczęliśmy się zastanawiać, to jak zaadaptować serial, który ma już 20 lat. Dosyć szybko doszliśmy do wniosku, że musimy go zaktualizować, by odpowiedzieć na oczekiwania współczesnego widza - mówił wtedy główny scenarzysta Łukasz Sychowicz i dodawał:

Napisaliśmy swoje własne scenariusze, inspirowane pierwowzorem. Mamy więc tych samych bohaterów, relacje między nimi, formę. Aczkolwiek uznaliśmy, że mamy na tyle dużo polskości dookoła, plus minęło dwadzieścia lat, że dodawanie "smaczków" do oryginalnych scenariuszy to nie będzie to. Dlatego napisaliśmy wszystko na nowo.

Pierwsza seria "The Office PL" liczy 12 odcinków.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie