Wielkie emocje przemieniają się w żądzę mordu. "Dom Gucci" w kinach [POPkultura]

Lady Gaga i Adam Driver jako małżeństwo w filmie Ridleya Scotta - "Dom Gucci" to jedna z premier, które polecamy. Co jeszcze?

Scenariusz "Domu Gucci" napisali Becky Johnston i Roberto Bentivegna na podstawie książki Sary Gay Forden "Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku". Główną bohaterką filmu jest Patrizia Reggiani (w tej roli Lady Gaga), była żona Maurizio Gucciego, która za pośrednictwem męża wdarła się do słynnego modowo-biznesowego imperium. Patricia i Maurizio byli razem przez 12 lat. Pewnego dnia Gucci oświadczył, że wyjeżdża w podróż służbową i nigdy już nie wrócił do domu.

Spadkobierca fortuny Guccich przeprowadził się wtedy do nowej kochanki. Płonąca ze wściekłości Patrizia zleciła jego zabójstwo - rankiem 27 marca 1995 Maurizio Gucci został zastrzelony, gdy wchodził do swojego biura. Reggiani została za to skazana na 29 lat więzienia. Dzieci twierdziły potem, że do tragedii doprowadził guz mózgu - usunięto go jednak trzy lata przed zabójstwem ich ojca. Media w trakcie głośnego procesu ochrzciły Patrizię Czarną Wdową. Kobieta spędziła w więzieniu 18 lat, zwolniono ją przedterminowo w 2016 roku. 

W obsadzie znaleźli się także: Adam Driver jako Maurizio, Al Pacino w roli Aldo Gucciego, Jared Leto w wybitnej charakteryzacji i roli Paolo Gucciego, a także Jeremy Irons, który gra Rodolfo Gucciego. Obsadę tworzą również Salma Hayek, Jack Huston czy Reeve Carney. Autorem zdjęć jest Polak Dariusz Wolski.

Więcej o filmie "Dom Gucci" przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ridley Scott ma na koncie mnóstwo filmowych sukcesów

Polecamy jeszcze np. autobiografię Willa Smitha "Will". Aktor, raper i biznesmen opowiada szczerze o swoim życiu i dzieli się tym wszystkim, co pozwoliło mu zrozumieć, że pielęgnowanie więzi międzyludzkich jest równie ważne, co poczucie szczęścia płynącego z własnego wnętrza i satysfakcja z sukcesów zawodowych. To także książka, która pozwala poznać ze szczegółami przebieg jednej z najbardziej niesamowitych karier w świecie muzyki i filmu.  

A co jeszcze wchodzi do kin? Jakie inne premiery?

"Dziewczyny z Dubaju" Marii Sadowskiej - "Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…" - czytamy w opisie filmu.  

Druga premiera to propozycja dla całej rodziny. Animacja "Nasze magiczne Encanto" opowiada historię dziewczynki, która pochodzi z kolumbijskiej rodziny i jest obdarzona jest magicznymi mocami. 

Na pewno warto też zwrócić uwagę na "Psie pazury", które będzie można obejrzeć w Netfliksie od 1 grudnia. W filmie Jane Campion występują Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst, Jesse Plemons oraz Kodi Smit-McPhee. O czym opowiada? Charyzmatyczny właściciel rancza Phil Burbank nie jest przyjemnym człowiekiem. Gdy jego brat sprowadza do domu nowo poślubioną żonę i jej syna, Phil zaczyna znęcać się nad nimi. Wkrótce jednak zaczyna rozumieć, czym jest miłość.

<<Reklama>> Ebook "Dom Gucci" dostępny jest w Publio.pl >>

Więcej o: