POPKultura odc. 96. Kto nam otrze łzy po "Chyłce"? Pierwszy w kolejce jest "Behawiorysta"

Cudze chwalicie, swego nie znacie - mówi stare przysłowie. Tymczasem, kiedy idzie o oglądanie seriali, polscy widzowie lubią wszystkim grać na nosie i pokazują, że często wolą rodzime produkcje od tych zagranicznych. Przykładów nie trzeba szukać daleko.

Chociaż w ubiegłym roku na całym świecie triumfy w rankingach oglądalności święcił "Gambit Królowej", w Polsce szturmem rzuciliśmy się na tytuły z własnego podwórka. Serwis JustWatch podał, że najchętniej sięgaliśmy po "Chyłkę", serial Player Original z Magdaleną Cielecką w roli nieustępliwej prawniczki, która potrafi zakasać rękawy w nawet najtrudniejszych przypadkach. Niebawem przygody Joanny Chyłki dobiegną końca — kogo wtedy będziemy oglądać? Player.pl ma co najmniej kilka propozycji.

Zobacz wideo Kto nam otrze łzy po "Chyłce"? Propozycji jest kilka

"Behawiorysta", "Nieobecni", "Kontrola". Na Playerze naprawdę dużo się dzieje

Wielbiciele prozy Remigiusza Mroza, którzy rozpaczają po serialu "Chyłka", na pocieszenie już na początku zbliżającego się roku dostaną ekranizację innej serii tego samego pisarza. W styczniu zadebiutuje kolejna produkcja Player Original - "Behawiorysta" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Zagrał on Gerarda Edlinga, byłego śledczego i specjalistę od mowy ciała, który zostanie wciągnięty w makabryczną sprawę. 

Jeśli szukacie czegoś ciekawego oprócz "Chyłki" do obejrzenia już teraz, warto zwrócić uwagę np. na "Skazaną". Agata Kulesza wcieliła się w niesłusznie skazaną za morderstwo sędzię, która odsiadkę musi odbywać z kobietami wysłanymi do więzienia przez nią samą. Nie ma lekko - nie lubią jej ani, strażniczki, ani inne więźniarki, a ona musi nie tylko przetrwać w więzieniu, ale i udowodnić swoją niewinność. Po serial warto sięgnąć chociażby po to, żeby posłuchać, jak Ola Adamska niepokojąco sprawnie posługuje się więziennym slangiem. 

Znajdzie się też coś dla młodszych widzów. Polski serial internetowy "Kontrola" zyskał rozgłos na całym świecie - do tej pory obejrzano go ponad 50 milionów razy, w tym w krajach takich jak USA, Brazylia, Indie czy Chiny. To stworzona przez Nataszę Parzymies, studentkę Warszawskiej Szkoły Filmowej, historia o burzliwej miłości Natalii i Majki, która narodziła się przy okazji przypadkowego spotkania. Produkcja pokazywała nocne i studenckie życie we współczesnej Warszawie. Od 21 grudnia widzowie Playera mogą zobaczyć nową odsłonę "Kontroli": dziewczyny niedługo przed Bożym Narodzeniem spotykają się ponownie, a jest to dla nich szczególny moment w życiu. Natalia musi sobie poradzić z zawirowaniami w długoletnim związku, a Majka niedługo ma wyjechać na cały semestr do Hiszpanii. 

Co jeszcze ma wam do zaproponowania Player? O tym opowiadamy w najnowszej POPKulturze. 

Więcej o: