Niesamowite metamorfozy i ta historia! Oparta na faktach opowieść o kaznodziejce z TV

W najnowszym odcinku "POPkultury" polecamy wam dwa filmy kinowe i nowość na Netfliksie.

"Moonfall", "Oczy Tammy Faye" i "Brooklyn 99" - to nowości, o których opowiadamy, zobaczcie nowy odcinek: 

Zobacz wideo POPkultura odc. 101

Jakie jeszcze premiery w kinie?

W tym tygodniu do kin wchodzą aż dwa filmy z Andrew Garfieldem w roli głównej, bo oprócz "Oczu Tammy Faye" zagrał także w "Królu internetu". W tym drugim tytule towarzyszy mu Maya Hawke. O czym opowiada film? Frankie pracuje jako barmanka w hollywoodzkim klubie komediowym razem ze swoim najlepszym przyjacielem (niekiedy kochankiem) Jake'em. Patrzy na ludzi w klubie i zastanawia się, co tak naprawdę ceni dzisiejsze społeczeństwo. Kiedy spotyka tajemniczego Linka, zaczyna filmować jego antykomercyjne wypowiedzi i umieszczać w sieci. Frankie, Jake i Link, trójka outsiderów, szybko stają się gwiazdami internetu. Wtedy rękę po zyski wyciąga menadżer klubu. Czy na antykomercji można zarabiać? Jeśli to robisz, to kim jesteś? Ma to być historia o mediach społecznościowych i ich zgubnym wpływie na psychikę człowieka.

Inna premiera to najnowszy film Patryka Vegi "Miłość, seks & pandemia" - tu trzy spragnione wrażeń i męskiego towarzystwa przyjaciółki wychodzą w miasto, aby zabawić się w najkrótszą noc w roku.

Michael K. Williams nie żyje. Aktor znany z 'Prawa ulicy' miał 54 lataWilliams zmarł przez przedawkowanie. Są zarzuty w sprawie jego śmierci

W kinach będzie można też oglądać dwa filmy familijne - "Wiki i jej Sekret" oraz "Skarb Mikołajka".

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W pierwszym ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. 

Millie Bobby Brown jako Enola i Henry Cavill jako Sherlock w filmie 'Enola Holmes'Netflix zdradza, jakie hity szykuje na 2022 rok. Klip naszpikowany gwiazdami

"Skarb Mikołajka" to powrót na duży ekran bohaterów znanych z książek Jean-Jacquesa Sempego i Rene Goscinnego. W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i ??rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę. 

Więcej o: