Nowe seriale na horyzoncie. W "Monarch" i "Magpie Murders" odkrywamy mroczne tajemnice

Żeby mieć nosa do zagadek i intryg, wcale nie trzeba być profesjonalnym detektywem. Przed osobą z nieprzeciętną intuicją nie ukryją się mroczne tajemnice, nawet te skrywane przez długie lata. Czasami do takich tajemnic dociera się samemu, czasami wychodzą one na jaw w najmniej odpowiednim momencie.Ten motyw bardzo lubią wykorzystywać filmowcy, a to wręcz intrygujące, jak inaczej można go poprowadzić w zależności od gatunku filmowego.

Rozmawiamy o tym w najnowszym odcinku "POPkultury", zapowiadając dwie produkcje, które niedługo będą miały swoją światową premierę: "Monarch" oraz "Magpie Murders". Zobaczcie odcinek:

Zobacz wideo Nowe seriale na horyzoncie. W "Monarch" i "Magpie Murders" odkrywamy mroczne tajemnice

Co nowego w kinie?

A co nowego w najbliższych dniach? W kinach oprócz wysokobudżetowego "Uncharted" z Tomem Hollandem, o którym także wspominamy, będzie można zobaczyć m.in. "Matki równoległe" Pedro Almodovara. Hiszpański reżyser swój najnowszy film kręcił w czasie pandemii. Reżyser po raz kolejny współpracował na planie z Penélope Cruz, którą można było oglądać np. w jego "Bólu i blasku" z 2019 roku. W obsadzie "Matek równoległych" znalazły się również: Aitana Sánchez Gijón, która zdobyła Srebrną Muszlę dla najlepszej aktorki festiwalu w San Sebastian za "Volavérunt", a także Milenę Smit.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chaning Tatum pojawi się z kolei w komedii "Pies". To historia dwóch byłych żołnierzy elitarnej jednostki Rangers, którzy wbrew własnej woli wyruszają w podróż życia. Jednym z nich jest tytułowy pies – Lulu, który daje w kość swojemu towarzyszowi podróży.

A jeśli nie "Pies" to może "Wilk"? Tu główną rolę zagrał znany z roli w filmie "1917" George McKey. U jego boku występuje m.in. Lily-Rose Depp. Za scenariusz i reżyserię irlandzko-polskiej koprodukcji odpowiada Nathalie Biancheri. O czym opowiada ten dramat? Jacob wierzy, że jest wilkiem. Okazuje się, że nie jest jedynym, który wierzy w to, że jest zwierzęciem, a nie człowiekiem. Trafia do ośrodka, gdzie przede wszystkim dzieci i młodzież są leczone z zaburzenia zwanego dysforią gatunkową. Na Jacoba terapia jednak nie działa, jeszcze mocniej przekonuje się o tym, że jest wilkiem. W klinice poznaje dziewczynę wierzącą, że jest kocicą (Lily-Rose Depp). Zaczyna ich łączyć niezwykła relacja...

Więcej o: