Emma Thompson w słynnej scenie z "To właśnie miłość" wykorzystała emocje z czasu rozwodu z Branaghem

Bohaterem najnowszego odcinka "POPkultury" jest Kenneth Branagh, którego "Belfast" wchodzi właśnie do kin. Ciekawych premier jest jednak więcej.

"Belfast" Kennetha Branagha to jego najnowszy film - polską premierę kinową będzie miał 25 lutego, a przecież dopiero co na dużym ekranie wylądowała produkcja "Śmierć na Nilu", w której można go oglądać. Dlatego postanowiłyśmy porozmawiać o tym niezwykle utalentowanym i ciekawym artyście.

Zobacz nowy odcinek "POPkultury":

Zobacz wideo Stał nago na scenie, gdy usłyszał tekst kpiący z jego męskości. Wtedy do akcji wkroczyła jego babcia

Drugą premierą, na którą musiałyśmy zwrócić uwagę, jest nowy serial o Wikingach, a trzecią powrót "Obsesji Eve".  

Więcej informacji kulturalnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co jeszcze w kinie? Premiery filmowe

Jeśli wrócimy jeszcze na chwilę do kina, warto pamiętać, że od piątku będzie można oglądać także m.in. "Mój dług" oparty na faktach. Młody przedsiębiorca Sławomir Sikora prześladowany przez bezwzględnego bandytę dopuszcza się morderstwa w obronie swoich najbliższych. Skazany na 25 lat więzienia trafia za kraty, gdzie musi walczyć o przetrwanie w środowisku recydywistów skazanych za najcięższe zbrodnie. Pozbawiony nadziei na sprawiedliwość, odizolowany od tych, których kocha, musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć i pozostać sobą. Każdy dzień tutaj jest walką o zachowanie godności i człowieczeństwa. Jest grą o życie, toczącą się według wyjątkowo brutalnych reguł. Sikora podejmuje tę walkę i nie daje się złamać. Uczy się zyskiwać sojuszników i przyjaciół, zdobywać szacunek i lawirować pomiędzy więziennymi subkulturami. Dzięki przyjaźni ze skazanym za zabójstwo uciekinierem z Legii Cudzoziemskiej (Piotr Stramowski) oraz pomocy działaczki na rzecz praw człowieka (Olga Bołądź), Sikorze udaje się uwierzyć, że jeszcze nie wszystko jest dla niego stracone. Ale kluczowe decyzje zapadają daleko za murami… Sikora był wcześniej bohaterem "Długu" Krauzego, teraz sam był współscenarzystą produkcji.

Premierę będzie miał też "Mój syn" z Claire Foy i Jamesem McAvoyem w rolach głównych. To o tyle ciekawy eksperyment filmowy, że cała rola McAvoya to improwizacja - jako jedyny aktor nie miał w ogóle scenariusza. O czym opowiada film? Edmond Murray dowiaduje się od byłej żony, że ich siedmioletni syn zaginął na kempingu. Wkrótce okazuje się, że dziecko zostało porwane.

Inne premiery to m.in. "Spragnieni miłości" Kar Wai Wonga oraz animowany film "Potworna rodzinka 2".

Więcej o: